Освітлення у приміщенні: основні вимоги

3472
Освітлення – це отримання, розподіл і використання світлової енергії для забезпечення сприятливих умов бачення предметів і об’єктів.

Освітлення є неодмінною умовою, що створює комфорт у житлі та сприяє доброму здоров’ю людини. Основи раціонального освітлення забезпечують оптимальну функцію зорового аналізатора. Світловий комфорт поліпшує функціональний стан центральної нервової системи й самопочуття людини. І навпаки, незадовільне освітлення призводить до втоми органа зору, підвищує травматизм, сприяє розвитку короткозорості й знижує працездатність. Недостатнє освітлення негативно впливає на перебіг фізіологічних і біохімічних процесів в організмі, зокрема, знижує газообмін, погіршує склад крові. Через тривале перебування людини в умовах недостатнього природного освітлення в неї з’являється «світлове», або «сонячне», голодування.

Освітлення виробничих приміщень впливає на стан здоров’я працівників , продуктивність їх праці , якість продукції і рівень виробничого травматизму. Недостатнє освітлення сповільнює виконання технологічних операцій і може бути причиною нещасного випадку та захворювання органів зору.

Освітлення повинно задовольняти таким основним вимогам:

  • ⇒ бути рівномірним і достатньо інтенсивним;
  • ⇒ не створювати різких тіней на місцях роботи, значних контрастів між
  • ⇒ освітленим робочим місцем і навколишньою обстановкою (підлога, стіни, обладнання);
  • ⇒ не створювати зайвих відблисків у полі зору працівника;
  • ⇒ давати правильний напрямок світлового потоку.

Джерело — сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Читайте також: