На Харківщині із жінки витягли великого паразита

6066

Перший у 2023 році випадок дирофіляріозу зафіксували в Харківській області. Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань, у червні за медичною допомогою звернулася 60-річна мешканка Богодухівського району. Вона поскаржилася на наявність в області лівої надключичної ділянки рухомого безболісного утворення.

Жінку обстежили за допомогою апарату УЗД та провели операцію. З її тіла вилучили капсулу з гельмінтом. Його було досліджено в бактеріологічній лабораторії центрі контролю та профілактики захворювань та визначено як дирофілярію розміром 11 см.

Довідка. Дирофіляріоз – трансмісивне паразитарне захворювання, яке передається через укуси кровосисних комах, здебільшого комарів. Зараження дирофіляріозом відбувається у період активного нападу комах (травень-жовтень місяці), під час укусу яких в організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть. У зв’язку з цим клінічні прояви хвороби можуть проявлятися у будь – який період року.

Щоб запобігати зараженню дирофіляріозом необхідно:

  • – використовувати репеленти для індивідуального захисту від нападу комарів;
  • – знищувати комарів у місцях їх виплоду, помешканнях, тваринницьких приміщеннях;
  • – проводити засітчування вікон та дверей для попередження проникнення комарів у приміщення;
  • – стежити за станом здоров’я домашніх тварин, проводити їм ветеринарний огляд, обстеження та профілактичне лікування;
  • – обмежувати прогулянки тварин у вечірній час;
  • – попереджувати виплід комарів шляхом осушення підвалів, не допускати зберігання води в діжках та інших відкритих ємностях більше 7-10 днів.

Читайте також: