Зазвичай безалкогольні напої складаються з води, підсолоджувачів та ароматизаторів.
Середньодобова норма споживання цукру для здорової дорослої людини, в залежності від маси тіла, коливається від 25 до 50 г. Останні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я – вживати не більше 25 г цукру на добу незалежно від маси тіла дорослої людини.
"Вміст цукру у 500 мл пляшці фанти складає 40 г, кока-коли – 53 г, лимонного освіжувача – 63 г, крем-соди – 65-70 г. Тобто, випиваючи маленьку пляшку безалкогольного напою, людина отримує добову норму цукру з надлишком. Що казати, коли людина за день випиває 1-2 літри такого напою? І це без врахування цукру у стравах, солодощах та фруктах, які вживає людина протягом дня", - розповіли в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Дослідження 2018 року вчених з Гарвардського університету наводить переконливі докази зв’язку між споживанням штучно підсолоджених напоїв і ризиком передчасної смерті від серцево-судинних захворювань: у порівнянні з людьми, які не вживали безалкогольні напої, у тих, хто випивав понад 330 мл напою на день, ризик передчасної смерті зростав на 21%.
Часте вживання безалкогольних напоїв значно підвищує ризик цукрового діабету. У формуванні ожиріння, в тому числі дитячого, звичка вживати безалкогольні напої з високим вмістом цукру відіграє не останню роль.
Науковцями встановлений ризик розвитку ракових захворювань внаслідок вживання безалкогольних напоїв.
Цукор прискорює старіння мозку, погіршує пам’ять, особливо короткочасну, сприяє відкладенню жиру в клітинах печінки порушенню обміну речовин та балансу гормонів.
"Отже, замість безалкогольних напоїв рекомендуємо вживати чисту воду, яка гарно втамовує спрагу і забезпечує потребу організму у воді", - зазначили в центр контролю та профілактики хвороб.