Безалкогольні напої: чим вони небезпечні

3083
З кожним роком на полицях магазинів розширюється асортимент безалкогольних напоїв. Привабливі етикетки, приємний смак та відсутність алкоголю приваблюють дітей, підлітків та дорослих. Та чи так все добре, як здається на перший погляд?

Зазвичай безалкогольні напої складаються з води, підсолоджувачів та ароматизаторів.

Середньодобова норма споживання цукру для здорової дорослої людини, в залежності від маси тіла, коливається від 25 до 50 г. Останні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я – вживати не більше 25 г цукру на добу незалежно від маси тіла дорослої людини.

"Вміст цукру у 500 мл пляшці фанти складає 40 г, кока-коли – 53 г, лимонного освіжувача – 63 г, крем-соди – 65-70 г. Тобто, випиваючи маленьку пляшку безалкогольного напою, людина отримує добову норму  цукру з надлишком. Що казати, коли людина за день випиває 1-2 літри такого напою? І це без врахування цукру у стравах, солодощах та фруктах, які вживає людина протягом дня", - розповіли в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Дослідження 2018 року вчених з Гарвардського університету наводить переконливі докази зв’язку між споживанням штучно підсолоджених напоїв і ризиком передчасної смерті від серцево-судинних захворювань: у порівнянні з людьми, які не вживали безалкогольні напої, у тих, хто випивав понад 330 мл напою на день, ризик передчасної смерті зростав на 21%.

Часте вживання безалкогольних напоїв значно підвищує ризик цукрового діабету. У формуванні ожиріння, в тому числі дитячого, звичка вживати безалкогольні напої з високим вмістом цукру відіграє не останню роль.

Науковцями встановлений ризик розвитку ракових захворювань внаслідок вживання безалкогольних напоїв.

Цукор прискорює старіння мозку, погіршує пам’ять, особливо короткочасну, сприяє відкладенню жиру в клітинах печінки порушенню обміну речовин та балансу гормонів.

"Отже, замість безалкогольних напоїв рекомендуємо вживати чисту воду, яка гарно втамовує спрагу і забезпечує потребу організму у воді", - зазначили в центр контролю та профілактики хвороб.