Як підвищити енергоефективність будинку? Поради харківських газовиків

880
Що треба знати про газове обладнання на початку опалювального сезону.

З чого почати, коли хочеш підвищити енергоефективність будинку?

По-перше, необхідно провести енергоаудит: визначити місця, де будинок втрачає тепло. Як правило, це системи вентиляції, вікна, перекриття, стеля, нещільні двері, неутеплені стіни та підлога.

Як пише "Еконоічна правда", можна купити найдорожче газове обладнання, наприклад, конденсаційний котел, у якого ККД, відповідно до технічного паспорта, сягає 114%, але якщо будинок не утеплений і неенергоефективний, ніякої економії від нього ви не отримаєте.

По-друге, оцінити стан опалювальної системи. Якщо вашому котлу понад 15 років, він не буде працювати ощадливо. Потрібно очистити радіатори та мережі і встановити новий котел, який підходить для вашої системи опалення.

По-третє, можна встановити додаткове газове устаткування: кімнатні терморегулятори та модем для дистанційного передавання даних. З ними ви зможете контролювати витрати енергоносіїв та встановлювати оптимальну температуру.

По-четверте, зверніть увагу на систему вентиляції. Зазвичай на неї встановлюють рекуператор.

У чому перевага газового опалення?

Газ має кілька переваг. Це екологічність та економність. Весь світ проводить розрахунки в енергетичних одиницях, але в Україні газ – у м³, електроенергія – у кВт-год.

Для побутових споживачів 1 м³ газу коштує 7-12 грн, у середньому – 9 грн. Електроенергія при споживанні на місяць понад 250 кВт коштує 1,44 грн за кВт. Електроенергія видається дешевшою, проте при порівнянні, скільки буде вироблено енергії, якщо використати 1 м³ газу і 1 кВт електрики, газ показує перевагу на 60% порівняно з електрикою.

1 кВт-год – це 3,6 мДж. Якщо спалити 1 м³, виходить 34 мДж. Перераховуємо у кВт-год: 1 кВт-год газу буде коштувати 1,05 грн при вартості 9 грн за куб м, а 1 кВт енергії – 1,44 грн.

В Україні нестабільна вартість газового палива, але все одно для побутового споживача найдешевшим і найбільш зручним варіантом є газ.

Окрім того, електроенергія – це вторинний продукт. Щоб отримати електроенергію, потрібно щось переробити, а газ у чистому вигляді безпосередньо потрапляє в котел і обігріває житло.

Чи впливають вік і модель котла на економію газу та коли потрібно замінювати газове обладнання?

Старе обладнання з часом втрачає ККД і споживає більше газу. З кожним роком збільшується зношеність теплообмінника, гідрогрупи, клапана, тож споживання газу зростає. Після 15 років експлуатації котел втрачає 40% ККД, що позначається на цифрах у квитанціях узимку.

Технологічність газового обладнання зростає з кожним роком. Виробники пропонують клієнтам дедалі кращі технічні характеристики.

Коефіцієнт корисної дії старих котлів значно нижчий, бо їх основні теплообмінники виготовляли зі сталі або чавуну, а в сучасних газових котлах теплообмінники зроблені з міді.

Завдяки впровадженню новітніх енергозберігаючих технологій котли стають економнішими. Так, ККД деяких конденсаційних котлів становить 104-114%.

Користуючись у побуті газовими приладами, ми звертаємо мало уваги на те, як змінюється їх ефективність. Проте в них є граничний термін експлуатації. Для газових котлів це 10-15 років.

Законодавство країн ЄС і навіть Білорусі визначило строк експлуатації газового обладнання на законодавчому рівні, адже це питання безпеки. В Україні ж є споживачі, які використовують ще радянське устаткування з дуже низьким ККД.

Як правильно обрати новий газовий котел та зберегти гарантію від виробника?

Купуючи нове газове обладнання, клієнт прагне, щоб опалювальна система працювала надійно, ціна була доступною і можна було заощадливо використовувати газ.

Обладнання слід підбирати індивідуально. Важливо врахувати всі технічні особливості діючої або проєктованої газової системи. З усіма тонкощами допоможуть розібратися персональні менеджери в клієнтських просторах 104.ua.

Кожен виробник газового обладнання вказує умови дії гарантії в технічному паспорті. Повинен бути правильно оформлений гарантійний талон: необхідно чітко заповнити, хто продавець, хто монтажник, хто виконав пуск газу.

Продавець зазначає дані про себе, а монтажна організація, яка виконує заміну чи встановлення газового обладнання, повинна бути сертифікована, з дозвільними документами та ліцензіями на виконання робіт.

Однією з умов продовження гарантії є проведення щорічного технічного обслуговування.

Навіщо проводити технічне обслуговування газового обладнання?

Від якісного сервісного обслуговування залежить тривалість "життя" котла. У паспортах газових приладів вказується періодичність проведення технічного обслуговавуння, зазвичай – не менше одного разу на рік.

Якщо котел працює сезонно, технічне обслуговування проводять двічі на рік: перед початком опалювального сезону і після нього.

Котел деякий час не працює, тож у ньому можуть відбуватися процеси окислення або корозії теплообмінника та гідрогруп, може утворюватися вапняний наліт.

Як працює комплексна послуга 8500 та хто її виконує?

Клієнт звертається до 104.ua та підписує договір на проведення реконструкції. За необхідності на об'єкт виїжджає проєктант.

Якщо є точні дані щодо встановленого обладнання, виїжджає бригада, яка проводить демонтаж та монтаж обладнання. Клієнт отримує пакет документів і готовий до роботи котел.

Строки виконання послуги залежать від того, чи є на складі обладнання, яке обрав клієнт. Якщо є – процедура триває один-два тижні. Якщо це ексклюзивне обладнання – усе залежить від строку поставки. Максимум – місяць.

Коли реконструкцію виконують працівники сервісу 104.ua, клієнту не доводиться замовляти кожен етап робіт окремо і перейматися питанням безпеки в роботі опалювальної системи. Фахівці сервісу не просто здійснюють демонтаж і монтаж обладнання, а й тестують систему перед пуском газу.

104.ua пропонує комплексну офіційну послугу під ключ, яку виконують професіонали. У вартість також включені всі матеріали (крани, шланги, фільтри). Виконання проєкту на кожному етапі контролює персональний менеджер.

Чи можна міняти газове обладнання, якщо вже розпочався опалювальний сезон?

Процедура заміни обладнання, якщо це реконструкція, триває один день. Клієнту потрібно бути готовим до того, що в цей час у приміщенні буде прохолодно.

На сусідів заміна газового обладнання не вплине. Їм не перекриватимуть газ, якщо у квартирі є пристрій для його перекривання.

Якщо такого пристрою нема або необхідно змінити місце розташування обладнання з виконанням зварювальних робіт, тоді перекривається подача газу на стояк, але максимум на пів години.

Отже, заміну газового обладнання можна здійснювати під час опалювального сезону. Для цього необхідно звернутися до клієнтського простору 104.ua.

Куди телефонувати, якщо щось не так з газовою системою?

Якщо у вас є підозра, що стався витік газу, телефонуйте за номером 104.

Якщо ваш котел просигналізував про помилку або працює некоректно, потрібно звернутися до сервісного центру 104.ua.

Служби сервісного обслуговування 104.ua працюють щодня (крім суботи та неділі) з 8.00 до 20.00.

Замовити сервісне обслуговування можна за номером 5104 (вартість дзвінка – відповідно до тарифів оператора).

Читайте также: