Муляр, програміст чи енергетик: які професії будуть найбільш затребуваними в Україні після війни

2831
«Власник закрив бізнес», «підприємство релокували із зони бойових дій», або ж «звичне місце праці вщент зруйновано обстрілами росіян»  —   такі повідомлення не рідкість з початку повномасштабного вторгнення рф.

За даними дослідження «Як війна змінила мене та країну. Підсумки року» Соціологічної групи «Рейтинг» війна призвела до втрати роботи не менш як для третини працездатного населення. Особливо складна ситуація для переселенців й мешканців зон бойових дій: половина з них втратили свою роботу.

Загалом, війна змусила багатьох українців шукати нове місце праці й нерідко в іншому населеному пункті країни чи взагалі за кордоном, і навіть змінювати професію. Які ж вакансії мають попит у воєнний час, та які будуть затребувані після закінчення війни.

Від швачки і до психолога: популярні вакансії на ринку праці під час війни

У професійному розрізі структура вакансій суттєво не змінилась: професії, що були в попиті до війни, потрібні й сьогодні. Про це у квітні розповіла Кореспондент.net директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

Швець, електромонтер, сантехнік, електрогазозварник, пекар —  такого роду вакансії у топі, адже за даними Державної служби зайнятості з січня по квітень 2023 року роботодавці найбільше шукали кваліфікованих робітників з інструментом (22% всіх поданих вакансій). На другій сходинці — робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (17%): водій, тракторист-машиніст, тракторист, токар, оператор заправних станцій та ін. На третьому щаблі популярності — пошук професіоналів (15%): вчитель, фармацевт, лікар, інженер, економіст, інженер з охорони праці, практичний психолог.

Далі йдуть працівники сфери торгівлі та послуг, некваліфіковані працівники та фахівці, як от бухгалтер, медсестра, майстер виробничого навчання, механік, вихователь, асистент фармацевта, електрик дільниці.

У мережі зазначають, що нині низький попит на робітників у сфері туризму та дозвілля.

Які професії будуть затребувані після війни?

Попри те, що війна ще триває, мережа рясніє прогнозами щодо професій, які будуть популярні по її закінченні.

Зокрема, на сайті з пошуку роботи та працівників Work.ua оприлюднили аналіз щодо сфер та професій, які точно стануть у пригоді країні та де прогнозується зростання кількості вакансій. У списку: IT, будівництво, архітектура, логістика, склад, медицина, фармацевтика, освіта, наука, роздрібна торгівля, сільське господарство, маркетинг, реклама, PR, безпека (кадри у правоохоронному та безпековому секторі, військові професії).

Скільки вакансій пропонують зараз

Станом на 25 травня в Харкові та області роботодавці через Службу зайнятості пропонують 1390 вакантних місць - на 92 менше, ніж минулого тижняПро це повідомили в Харківській обласній військовій адміністрації, посилаючись на Обласну службу зайнятості. 

Як і раніше актуальні вакансії медика, водія, робітничих спеціальностей. Найбільшу зарплату обіцяють лікарю-анестезіологу (23 000 грн). Ерготерапевт може заробити 22 950 грн, монтажник зовнішніх трубопроводів - 18 290 грн. Зварнику пропонують працювати за 18 000 грн, вчителю англійської мови - за 15 000 грн.

З повним переліком актуальних вакансій по Харкову та області можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також: