У Харкові зібралися декомунізувати колишнього губернатора

3737
Профільна комісія визначилася з об'єктами, які стовідсотково підлягають перейменуванню.

Згідно з попередньою інвентаризацією, у Харкові необхідно знести 6 пам'ятників, 5 меморіальних дощок, прибрати радянську символіку на 41 будівлі та перейменувати 163 вулиці. Такий вердикт комісія з декомунізації винесла після другої робочої наради.

«Це ті об'єкти, які однозначно потрапляють під закон. Під питанням залишаються ще 77 вулиць, по назвам яких потрібно звернутися за роз'ясненнями та отримати висновки експертів», - заявив заступник харківського міського голови Ігор Терехов.

У чорному списку опинилися великі маленькі вулиці і проспекти - Блюхера, Леніна, Скрипника, Іванова, Орджонікідзе, 50-річчя СРСР. При цьому вул. Радянська, Комсомольське шосе і 50-річчя ВЛКСМ - поки на розгляді експертів. З символіки на будівлях здебільшого демонтажу підлягає ліпнина із зображенням Леніна. У списку об'єктів - завод ім. Малишева, «Турбоатом» і «Світло Шахтаря», будівля Укртелекому, ХНУ ім. Каразіна, серп і молот на шпилі віп-терміналу аеропорту. У переліку пам'ятників під знос - ще три Леніна, які залишилися у місті, два пам'ятника ідейним робітникам і стели з орденами на виході з метро «ХТЗ».

У попередньому декоммунізаціонному списку поки немає жодної станції метро. Ймовірно, після обговорень ряди неугодних поповнять як мінімум три - «Радянська», «Імені Радянської Армії» і «Пролетарська».

За словами Терехова, ще дві станції стоїть під великим питанням - «Метробудівників ім Г.І Ващенка» через бурхливу партійну діяльності останнього і станція імені колишнього губернатора Олександра Масельського, який свого часу працював на посаді першого секретаря Валківського райкому партії.

«Також потрібно переглянути концепцію внутрішнього оздоблення станції «Перемога», оскільки раніше планувалося прикрасити її орденами радянського періоду. Це питання потрібно винести на містобудівну раду, символіка і гамма кольорів повинні зазнати змін», - резюмував Терехов.

Також читайте: