Харків'яни сперечаються через нові назви. Що скосить декомунізація (ФОТО)

4223
У Харкові визначилися зі списком об'єктів для перейменування.

Топонімічна група провела чергове засідання. За підсумками список об'єктів, що підлягають перейменуванню, оновився. Старі назви втратять вісім з дев'яти районів, 256 вулиць, 4 парки (в тому числі Жовтневий гідропарк) і три станції метро - Пролетарська, Радянська та ім. Радянської Армії.

У жорна нового закону потрапили не тільки «фамільні» і відверто радянські назви, а й невинні, на перший погляд, проспект Правди або Червоний в'їзд.

Під час засідання прозвучали і перші пропозиції: вул. Іванова назвати ім'ям Гордієнка, Калінінградську - Вовчанською, Енгельса - Рождественською, вул. Кірова - Молочною, Клапцова - вул. Шевельова, проспект Ілліча - пр. Петра Могили, а вул. Командарма Корка присвоїти ім'я Леоніда Бикова.

Харків'яни почали бурхливо обговорювати майбутню зміну назв. За перейменування вулиці Корка в Бикова голосують одноголосно. З іншими «власними іменами» більшість не згодна.

«Бикова - відмінно, решту треба називати не на честь людей, а то нова влада знову змінювати стане. І буде у нас все життя «Весілля в Малинівці», - каже Наталя.

«Так і будемо наступати на одні й ті ж граблі? Не потрібно називати міста і вулиці прізвищами «героїв». Сьогодні герой, завтра зрадник, післязавтра ворог», - підтримує Богдан.

 «Ідея з Биковим подобається. Там, де назви прикметники - повністю підтримую. Проспект Могили - не подобається на слух. Решту, на свій сором, не знаю», - зазначає Костянтин.

У спеціальній топонімічної інтернет-групі висувають судження щодо перейменування районів.

Жовтневий пропонують назвати Гончарівським, Дзержинський - Павловським, Московський - Слобідським, Орджонікідзевський - Східним або Роганським, Червонозаводський - Основ'янським, Комінтернівський - Левадним, Ленінський - Холодногірським, Фрунзенський - перейменувати в Немишлянський.

Різкі коментарі не змусили себе чекати.

«Червонозаводський, враховуючи його стан, потрібно назвати Червонозадським на честь мавпи - прямого предка людини», - пише Едуард.

Поки громадськість обговорює можливі варіанти назв, особливо активні не чекають законних рішень. 30 червня група молодих людей переклеїла таблички на парній стороні пр. Леніна, «перейменувавши» його в проспект українського мовознавця і літературознавця Юрія Шевельова.

Також читайте: