Відповідно до нового законопроекту про освіту реформатори найбільше уваги приділять навчанню в школах. Зокрема, уряд обіцяє створити нову модель професії вчителя. Обіцяють залишити працювати в школах тільки найкращих викладачів і провести переатестацію, а також підвищити їм заробітну плату і покращити матеріально-технічну базу.
Викладачі Харкова з примарними надіями чекають поліпшень. Відзначають, що в ці нововведення вони вірять.
«У нас кожен раз щось обіцяють - і зарплати збільшити, і матеріально-технічну базу оновити. Але всі ці обіцянки закінчуються порожніми словами», - розповіла «ГХ» викладач іноземної мови Ніколь.
Провівши опитування, «ГХ» з'ясував, що 38% харків'ян упевнені, що для поліпшення ситуації в школах буде достатньо суворо карати за побори і корупцію.
«У школах це вічна тема - потрібно здати то на нові парти, то на дошки, то щось відремонтувати потрібно. Це ж якийсь кошмар. При чому, якщо не здаси, то вчителі у школах постійно дитині розповідають, що ви повинні здати, і налаштовують дітей у класах проти що не здали грошей», - пояснює «ГХ» харків'янка Марія.
Крім цього, 29% людей вважають, що «життя в школі» налагодиться, якщо збільшити заробітну плату вчителям. Батьки впевнені, що тоді вчителі не будуть відіграватися на дітях.
«Викладачі через низьку зарплати часто відіграються на школярах. І намагаються збільшити свої доходи, ставлячи дітям низькі оцінки і запрошуючи на додаткові заняття», - говорить Маргарита.
Також, на думку харків'ян, в школах потрібно проводити переатестацію вчителів і залишати працювати тільки найкращих (18%), а також оновити матеріально-технічну базу (15%).
Детальніше про реформу освіти читайте тут.