Паспортний контроль введут для педагогів

3201
Частина харківських вчителів опиниться на вулиці.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про внесення змін до деяких Законів України щодо встановлення граничного віку перебування на посадах науково-педагогічних і педагогічних працівників навчальних закладів». На думку авторів, такі зміни дозволять залучити молодих і прогресивних педагогів.

Якщо закон затвердять, чи не буде керівників старше 67 років, педагогів 69 років і професорів, яким вже виповнилося 72 роки. При цьому до 2020 року граничну вікову планку для викладачів знизять - 65, 67 і 70 років відповідно.

При цьому кожен шостий викладач в країні - пенсіонер. У харківських же школах біля 10% викладацького складу досягли пенсійного віку.

Але як зазначають у Департаменті науки і освіти ХОДА, особливо гострої проблеми в школах не спостерігають. Розповідають, в школи приходять близько 400-500 чоловік молодих фахівців.

«По-перше, після інституту студенти потрапляють на розподіл, після якого вони повинні відпрацювати в школі три роки. По-друге, частина студентів мають так звану сільську пільгу - потім вони повертаються в рідне село і там навчають школярів», - розповів «ГХ» директор профільного департаменту Анатолій Бабічев.

Чи прийдуть в сільську школу молоді фахівці, кажуть у Департаменті науки і освіти, залежить від керівників місцевого самоврядування. Якщо вони хочуть, щоб розвивалося село, регіон, то повинні боротися за фахівців.

«Самі посудіть, хіба поїде молодий спеціаліст в нікуди. Він там нічого і нікого не знає, жити ніде. Ось на місцях і повинні подбати і надати йому житло. Тоді й молодь буде більш охоче їхати», - ділиться з «ГХ» директор Департаменту науки і освіти.

А ось молоді фахівці перспективі поїхати в село не сильно раді.

«Потрапиш в маленьке село, де дітей мало і годин буде близько 6 на тиждень. Отримаєш одну третину мінімальної зарплати і будеш радіти трьом рокам розподілу. Поки ти ці три роки отпашешь - з голоду помреш раніше», - говорить «ГХ» викладач Алена.

«Діти, звичайно, це дуже добре. Але їхати в село ... Я краще якісь курси буду вести або репетиторством займуся - це і практично індивідуальна робота з дітками і грошей набагато більше», - пояснює «ГХ» Марина.

«Я вчилася на фінансиста, але на магістратурі в інституті сказали, хочеш вчитися нормально - йди викладай. Паралельно вчилася і викладала. Бути вчителем нікому не побажаю - грошей мало, діти вважають, що вони царі і боги, та ще старший викладацький склад гнобить», - розповідає «ГХ» Аліна.

Також читайте: