Вже 10 років відбиток його долоні, що розміщений на алеї зірок кінофестивалю "Харьковская сирень", приміряють харків'яни та гості міста.
З початком війни його серце не має спокою. Легенда Франції, улюблений актор мільйонів, зірка світового масштабу, 86-річний Ален Делон чітко висловив свою прихильність і підтримку Україні та українцям, які зараз відстоюють свою країну у війні з російськими окупантами. Він ніколи не вагався у відстоюванні своєї думки, от і цього разу вирішив використати свою славу на благо великої справи. Наприкінці вересня він візьме участь у заході на честь України, який транслюватиме TV5 Monde.
Вже 210 днів українці захищають свою територію від російської навали. З початку цього вторгнення, організованого Володимиром Путіним, було вбито багато мирних жителів. За даними ООН, щонайменше 13 917 українців загинули з початку війни, хоча ця кількість враховує лише ті смерті, які західні країни змогли перевірити. Насправді жертв, ймовірно, набагато більше. Минулої п’ятниці було виявлено сотні могил у лісі поблизу Ізюма, міста, нещодавно відвойованого у російських військ...
Ален Делон, зіткнувшись з усім цим жахом війни, вирішив присвятити себе Україні. Цього понеділка, 19 вересня, TV5 Monde оприлюднив у своїх новинах уривок із інтерв'ю 86-річного актора. «Мене глибоко засмутило те, що робиться в Україні. Тому я борюся за них», – запевнив Ален Делон, а потім вигукнув: «Хай живе Україна!»
Актор дуже захоплений своїм бажанням допомогти та повагою до українців. На підтвердження цього Ален Делон запропонував прочитати кілька віршів Кобзаря. З вуст неймовірного француза полилися стрічки легендарного "Заповіта" Тараса Шевченко.
"Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отоді я
І лани і гори —
Все покину і полину
До самого бога
Молитися... А до того —
Я не знаю бога.
Поховайте та вставайте.
Кайдани порвіте
І вражою злою кров'ю
Волю окропіте.
І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом".
Саме на 2022 рік було покладено чимало сподівань у однієї з ідейних натхненників фестивалю та голови ГО «Міжнародний кінофестиваль "Харьковская сирень"» Вікторії Маренич.
"Кінофестиваль «Харьковская сирень» унікальний своєю живучістю, - розповідала Вікторія Михалівна та інтригувала. – У 2022 році обов'язково буде продовження..."
Ще раз дякуємо Алену Делону за такий потужний жест солідарності з Україною! І звичайно, будемо раді знову бачити в Харкові на кінофестивалі «Харьковская сирень».
Нагадаємо, видатний актор зняв спеціальну програму, присвячену українському поету Тарасу Шевченку, великому українському діячу ХІХ століття. Програма вийде в ефір наприкінці вересня на TV5 Monde та окремих каналах групи Canal+ у Франції. Тішимося, що цей історичний франко-український культурний проект незабаром набуде широкої популярності у Франції та далеко за її межами.
Справка. Кінофестиваль «Харьковская сирень» вперше відбувся у Харкові у 2009 році. Головною його метою було створення майданчика для спілкування кінематографістів різних країн; залучення молодого покоління режисерів до творчого діалогу із майстрами світового кінематографу; підтримка сучасного ігрового та документального короткометражного кіно та відкриття його для широкого прокату. Почесним президентом кінофестивалю є французька актриса Мілен Демонжо. Фестиваль отримав назву завдяки книзі «Харьковская сирень», яку Мілен присвятила своїй матері — харків'янці Клавдії Трубниковій. Як почесні гості Кінофестиваль відвідали такі діячі театру та кіно, музики та світу моди, як П'єр Рішар, Жан-Поль Бельмондо, Ален Делон, Богдан Ступка, Остап Ступка, Богдан Бенюк, Володимир Фокін, Алла Сурікова, Володимир Дашкевич, Максим Дунаєвський, Родіон Нахапетов, Борис Токарєв, Людмила Гладунко, Юджин Мамут, Ірина Борисова, Наталія Фатєєва та багато інших. У Кінофестивалі взяло участь понад 400 режисерів з України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Франції, Німеччини, Польщі, США, Канади, Росії та Білорусії.
Фото та відео: Кінофестиваль «Харьковская сирень», соцмережі, Dominique Jacovides/Bestimage