У Харкові з'явилося місце болю, де можна дати волю емоціям (фото, відео)

2927
До Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, сад Шевченка дав притулок маленьким янголам - в серці Харкова відкрили памʼятник.


Вони так рано зустрілись з людською жорстокістю та, на жаль, ніколи не стануть дорослими... Слова, вибиті на камені, лунають болем у серці кожного українця і не тільки...

Вже другий день поспіль до підніжжя скульптури з маленькими янголами несуть іграшки та квіти. Люди не ховають сліз і фіксують пам’ятку про тяжкий злочин росіян на світлинах. зроблених на свої телефони та фотоапарати. Старі та зовсім юні, військові та матері з дітьми - люди йдуть і йдуть...Цей біль тепер назавжди з нами. Дівчата-подруги принесли червоні, як кров, квіти та застигли в сумному мовчанні.Мати з маленькою донечкою принесли іграшку.Емоції через край - зі сльозами на очах мати пояснює дитині, що це за янголи, а малеча бере свою іграшку і несе до підніжжя пам’ятника.
Біль...Символічно, що монумент розташований біля постраждалої від ракетного удару росіян будівлі Палацу дитячої та юнацької творчості.Монумент зображує дітей, які злітають на крилах над вибухом. Один з маленьких янголів зворушливо тримає у руці ведмежа...

Над створенням пам'ятника працював харківський скульптор Михайло Ятченко.

Відкривала монументальну пам’ятку у Харкові 4 червня Перша леді України - Олена Зеленська (вона теж не стримала сліз). Подробиці з сюжетів телевізійних новин у пості GX.

 

Сумна статистика: за офіційною інформацією ювенальних прокурорів, на 4 червня загинуло 486 дитини (з них 76 на Харківщині, молодшому було лише пʼять місяців)...Остання жертва рашистів - 2 річна дівчинка, яка загинула від російської ракети вночі 4 червня у Дніпрі. Скалічені майже 1000 дітей (з них 223 на Харківщині). 19500 - вважаються депортованими.

Нагадаємо, у Харкові у вестибюлі станції метро «Майдан Конституції» було відкрито фотовиставку «Втрачене дитинство». 


Експозиція, присвячена дітям, які загинули через війну, не залишає байдужими навіть найстриманіших (фото та відео у 
новині GX). 

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: