Під закон про декомунізацію в Україні потрапив 871 населений пункт. До середини осені у місцевої влади і теріторіальних громад є час, щоб повернути їм старі назви або придумати нові.
Список населених пунктів оприлюднили на сайті Українського інституту національної пам'яті. Експерти, які опрацьовують майже 30 тисяч назв, стверджують: список ще не остаточний, перелік назв може збільшитися за рахунок суперечливих найменувань.
«Іноді походження назв вимагає додаткового дослідження, - пояснюють історики. - Наприклад, село Хрущова Микитівка в Богодухівському районі на Харківщині, незважаючи на очевидні аналогії, названо так на честь двох людей: в 1676 р. уманський полковник Микита Сененко отримав жалувану грамоту на ці землі, а з 1738 р. у Микитівки з'явився новий власник - ніжинський полковник Іван Хрущов».
Вже сьогодні під декомунізацію потрапило близько сотні міст, селищ і сіл Харківської області. Серед них рекорди за кількістю повторів б'є назва села Жовтневе. Таких в регіоні нарахували 16 штук. Друге місце зайняло село Петрівське - їх у різних районах Харківщини виявилося вісім. Також під перейменування потраплять п'ять селищ Радгоспне, чотири села Пролетарських і три Радянських, три села з назвою Артемівка, два села і селище Комунар.
В стране победившей алкократии
Також декомунізують кілька селищ з іменними назвами на кшталт Чапаєва, Крупської або Володарського та цілу купу Червоних нив, перемог, прапорів і жовтнів.
Як розповіли «ГХ» в Харківській облдержадміністраціі, робоча група з декомунізації ще перебуває в процесі створення. Перше засідання планують провести наступного тижня, а всі нові назви населених пунктів обіцяють узгодити з громадою.