Шахраїв у сфері нерухомості стає все більше. Як розповідає президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Генріх Людкевич, співробітники ринку нерухомості все частіше винаходять різноманітні виверти. Найпопулярніші «знахідки» шахраїв - підробка документів і продаж за дорученням.
«Щоб переконатися в тому, що купуєш те, що показують, потрібно, насамперед, орієнтуватися на оригінали документів. Також можна перевірити в реєстрі нерухомого майна - на кого зареєстрована квартира. На практиці продавці не завжди показують правоустановчі документи до того часу, поки не підуть до нотаріуса», - повідомив експерт.
Крім цього в Харкові часто шахраї «здають» квартири подобово. При цьому оформляють договір не на оренду самого житла, а на інформаційну послугу, але пишуть про це дрібним шрифтом, який далеко не завжди читають люди. Тобто шахраї кажуть, де людина нібито може зняти квартиру, але здадуть чи її - у цьому гарантії немає.
Нагадаємо, нещодавно в Харкові стався подібний випадок. Квартирні кидали успішно заробляли на гостях міста, які шукали подобове житло. Так, подружжю після оплати вручили адресу квартири, мовляв, їдьте, господиня чекає. Природно, за вказаною адресою ніхто обмануту сім'ю не чекав. А коли пара повернулася назад, щоб зажадати пояснень - шахраїв вже не було. Про подію постраждалі заявили в міліцію.
Як розповіли «ГХ» юристи, швидше за все, ніякої відповідальності шахраї не понесуть, до складеними ними договорами не підкопаєшся.
«Зазвичай в документах дрібним шрифтом прописано, що вони беруть гроші за інформаційні послуги. Інформаційна послуга - це адреса квартири, який вони надали. Єдиний вихід із ситуації - уважно читати договір і платити тільки за фактом вселення. А дану фірму може, і не покарають, але перевірками потріпають неабияк, міліція зобов'язана відреагувати на сигнал», - пояснює юрист.