Хто кошмарить харківських бізнесменів

2712
У місті почастішали випадки обшуків підприємств.

За останні 25 днів в Україні сталося чотири системні зупинки IT-компаній в результаті перевірок правоохоронними органами. З них два за останній тиждень були в Харкові. Про це розповів голова наглядової ради Kharkiv IT Cluster Олександр Медової.

«Практично скрізь претензії перевіряючих були бухгалтерського характеру. Лише в Дніпропетровську IT-компанію підозрювали в причетності до тероризму», - говорить Олександр Медової.

Як заявив засновник Kharkiv IT Cluster, директор Харківського комп'ютерно-технологічного коледжу НТУ «ХПІ», кандидат технічних наук Едуард Рубін, в офіси компаній заходили представники правоохоронних органів, приносили постанову суду для обшуку з дозволом на вилучення комп'ютерної техніки та знімання інформації. Також вони залякували співробітників компанії.

«Вважаю, що громадськості потрібно об'єднатися, щоб припинити подібні силові дії, - говорить Едуард Рубін. - Ми закликаємо міністрів, Президента України втрутитися в ситуацію і зупинити це свавілля».

На думку Едуарда Рубіна, головними замовниками подібних дій є люди, які хочуть поламати інвестиційний клімат країни і показати всьому світові, що в Україні працювати не можна.

За словами президента «Асоціації приватних роботодавців» Олександра Чумака, в 99% подібних випадків люди, які приходять з перевірками, не мають на це достатніх підстав.

«Найчастіше працівники міліції отримують дозвіл судів на проведення слідчих дій, а також на вилучення матеріалів і техніки», - говорить Олександр Чумак.

За його словами, алгоритм дій перевіряльників практично завжди однаковий: прийти, максимально натиснути на бізнес, змусивши бізнесменів зробити те, що потрібно, наприклад, працівникам міліції. Тобто створювати такі умови, що бізнес змушений фактично купувати собі право вільно працювати, створювати робочі місця і платити податки.

«Це абсолютно неприйнятно в європейській державі», - підкреслив Олександр Чумак.

На думку бізнесменів, перевірки правоохоронними органами IT-компаній повинні здійснюватися - але цивілізовано, законними методами.

«Це потрібно робити без силового втручання, що не блокуючи роботу компанії», - упевнений Олександр Медової.

Як розповів директор компанії NIX Solutions Віктор Шальнов, до якого теж приходили з перевірками, ситуація вирішилася досить швидко завдяки суспільному резонансу.

«Робота фірми була розблокована, а слідчі дії стали більш лояльними, хоча спочатку планувалося вилучити у нас техніку», - говорить Віктор Шальнев.

Як зазначив Олександр Чумак, сьогодні як ніколи гостро стоїть питання про захист бізнесу. Причому не тільки IT-компаній, тому що в такій же ситуації знаходяться всі дрібні підприємці - власники перукарень, торгових кіосків, фермери та інші.

«Бізнес давно потребує не тільки в захисті, але й у зміні ставлення держави до платника податків - незалежно від того, скільки б він не платив до бюджету і ні створював робочих місць», - упевнений Олександр Чумак.

За словами голови Харківського представництва громадської організації «Об'єднання« Самопоміч »Тараса Ситенка, планується створювати мобільні робочі групи, які будуть захищати підприємців від незаконних перевірок. Також створена «гаряча лінія», куди можна повідомляти про візити правоохоронців.

«Такі групи з'являться в самий найближчий час. Ми отримали згоду української Асоціації правників та Асоціації адвокатів на роботу з нами. Найголовніше в роботі цих груп - це ідентифікація проблеми, щоб не виїжджати розбиратися з будь-якою ситуацією, наприклад із закриттям наркопритони. По-перше, на це не вистачить людей, по-друге - не виїжджати туди, де проблема буде такого характеру, що ми дискредитуємо саму ідею», - каже Тарас Ситенко.

За його словами, в роботі мобільних груп також мають намір брати участь народні депутати фракції «Об'єднання« Самопоміч »Роман Семенуха, Ярослав Маркевич та Олександр Данченко.

Також читайте: