Харків'яни відмовилися перейменовувати вулиці (ІНФОГРАФІКА)

4506
Більшість городян негативно ставиться до прийдешніх перейменувань в мегаполісі.


Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Харківським філіалом Інституту Горшеніна.

Згідно з результатами соцопитування, до самої ідеї перейменування негативно ставляться 43,1% респондентів, і тільки 12,7% опитаних підтримують закон про декомунізацію.

При цьому 68,9% опитаних харків'ян виступають проти перейменування вулиць на честь героїв Майдану і 66,4% респондентів не підтримують ідею зміни назв вулиць на честь героїв АТО.

Також 59,7% харків'ян підтримують зміну назв вулиць на історичні.

Всього під закон про декомунізацію в Харкові підпадають близько 300 об'єктів - вулиць, проспектів і бульварів. Перейменуванню підлягають і станції метрополітену.

Зокрема, станцію метро «Імені Радянської Армії» пропонують назвати «Армійська», «Радянська» стане «Площею Конституції», а «Пролетарська» - «Зеленим Гаєм». Не виключено, що може змінити назву і станція «Площа Повстання»: її планують перейменувати на «Кінну площу».

«Ми максимально намагалися повернути історичну топоніміку, яка, на жаль, практично була вимита з карти Харкова в період радянської влади. Також ми пропонуємо не тільки імена людей, антропоніми, але і різні явища, цінності, які сьогодні сповідує Україна», - говорить координатор Харківської топонімічної групи Марія Тахтаулова.

У скільки обійдеться перейменування, експерти не підраховували. Тільки відзначили, що зміна однієї адресному таблички буде коштувати від 60 до 120 гривень.

«Зайнятися їм нічим, чи що? - обурюється харків'янин Максим. - Людям доведеться міняти паспорти, підприємцям - переоформляти документи через зміну юридичної адреси. Вже було подібне, коли до Харкова приєднали невеликі селища начебто Кулиничів. Тоді дублюючі назви вулиць міняли на інші. І люди вистоювали дикі черги до паспортистів, платили гроші за переоформлення документів».

«Я пропоную організувати добровільний фонд перейменувань, - каже Марина. - Зібралася у фонді достатня сума з пожертвувань активістів для перейменування вулиці або міста - перейменували. Якщо хтось готовий в цьому брати участь фінансово - нехай бере участь. А зайві гроші з бюджету краще пенсіонерам на ліки віддайте».

Також читайте: