За інформацією прес-служби МВС України, за поточний рік правоохоронці зафіксували 20 000 фактів шахрайства з банківськими картками. Кіберзлочинці примудрилися обчистити картки земляків на півмільярда гривень.
У найближчі місяці МВС планує оприлюднити на своєму сайті базу даних банківських карт і мобільних номерів шахраїв. У неї будуть вносити інформацію як міліція, так і банки.
Як повідомили в Харківському обласному управлінні міліції, один з найпоширеніших видів «банківського» шахрайства по регіону - дзвінки клієнтам Приватбанку від нібито його співробітників.
«Вони представляються, досить професійно ведуть розмову, ніж спантеличують. Кажуть, що людині потрібно терміново змінити пароль в Приват24, просять назвати код, який прийшов на телефон і отримують доступ до грошей. Поки наївний громадянин зрозуміє, що його обманюють, - кошти з картки випаровуються », - розповіли« ГХ »у прес-службі ГУ МВС України в Харківській області.
За словами правоохоронців, другим в сумному топі варто обман через сайти оголошень. Шахрай вивішує на продаж актуальний товар, просить покупця перевести на карту гроші і пропадає з виду - ні товару, ні грошей.
Замикають трійку лідерів серед фінансових шахраїв - джентельмени удачі, які забирали грошики буквально з-під носа довірливих громадян.
«Працювала група молодих людей, які клеїли Скимер на банкомати. Коли людина знімав гроші - кілька купюр залипали всередині і банкомат не «випльовував» їх назовні. Або ж так: автомат видає помилку, клієнт забирає картку і йде, нічого не підозрюючи. А насправді зняті гроші були видані, але прилипли десь на виході з банкомату », - пояснюють систему злодійства в міліції.
Як розповіли в прес-службі обласного МВС, за 2015 на Харківщині було зафіксовано близько 400 випадків шахрайства з банківськими картками. З них 29 епізодів пов'язані із зграєю, яка працювала зі Скимер. Ці злодюжки були спіймані, зараз їх справу передано до суду.