Что хранят харьковчане под матрацами

3249
«Золотий запас» середньостатистичного городянина становить кілька сотень доларів.

 

В умовах фінансової нестабільності та економічної кризи відкладати гроші на великі покупки, відпочинок і просто мати заначки на чорний день, стає все складніше.

Чи є у харків'ян недоторканний запас і чи вдається їм накопичувати заощадження, дізнавався «ГХ».

Зубы проверили: сцепка нормальная

 «У мене відкладено 300 доларів, які купувала ще по 8 гривень. Було 500, але коли почалася продуктова паніка взимку, я купила мішок цукру, кілька пачок круп і макаронів, забила морозилку м'ясом і сплатила борги за комуналку », - розповідає Марина.

«Є пара сотень« зелених» - те, що вдалося накопичити за рік з нашими злидарськими зарплатами. Витрачу їх на поїздку до Одеси, зводжу дружину на відпочинок », - ділиться Олександр.

«Збирати гроші в умовах інфляції не бачу сенсу. Купувати продукти - теж нерозумно, у всього є термін придатності. Я відкладаю і витрачаю на підтримку здоров'я - свого і близьких. Тому що при зриві будуть непомірні витрати на лікарів і ліки. А ще пару років збирав і вкладав в утеплення будинку, поставив хороший кондиціонер і електрокалорифери », - розповідає Володимир.

«Заощаджень немає - все йде на поточні витрати. Що вдавалося раніше відкладати - пішло за останні півтора року, тому що ціни злетіли до небес, а зарплата залишилася колишньою. Навесні взяли в оренду два городи в селі у свекрухи, один засадили картоплею, другий -помідорамі, перцем та огірками, будемо консервувати на зиму. А ще рік тому все це могли купити і не копирсатися в землі », - нарікає Світлана.

Пенсионная реформа: готовься к старости смолоду

«У мене є НЗ - збирала на квартиру. А коли зрозуміла, що на власну житлову площу не назбираю ніколи, вирішила, що витрачу гроші на подорожі. А в нинішній ситуації виходить, що збираю всього-на-всього на плаття і босоніжки », - зітхає Юлія.

«Зі стратегічних запасів є близько тисячі доларів, відкладених ще роки три тому, і близько 100 грам золота в прикрасах. Є ще колекція ювілейних монет, які збирав батько, потім передарував моєму синові, і якщо буде зовсім погано - продамо їх нумізматам », - каже Наталя.

«Колись ми посилено збирали на квартиру, прямо всі родичі нам допомагали - вдалося назбирати 19 000 доларів. Ми б ще років десять збирали, але гривня обрушилася і наші долари стали неймовірно цінними. Ось пару тижнів тому ми придбали за них «однушку». Вбиту, на краю всесвіту, але в межах міста і свою. Грошей більше немає ні копійки, але щастя нашому немає межі », - радіє Ольга.

Також читайте: