Абітурієнти штурмують харківські вузи

3991
В Україні стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів.


Цього року вона проходитиме за новим законом про вищу освіту.

Зокрема, з нововведень - запровадження рейтингової системи. Так, абітурієнти можуть подати одночасно максимум 15 заяв (у п'ять вузів і на три спеціальності в кожен), надавши кожної певну пріоритетність. Таким чином вступники зможуть позначити, де хочуть вчитися більше: заяву з пріоритетом №1 - найбільш бажаний варіант, №15 - найменш бажаний.

За словами першого заступника начальника департаменту освіти і науки ХОДА Олександра Труша, рейтинги будуть складатися та коригуватися автоматично, згідно тим пріоритетам, які виставили абітурієнти, і набраними балами.

«Якщо набрав потрібну кількість балів, плюс пріоритет - людина проходить автоматично, при цьому місця в інших вузах, де він ставив нижчий пріоритет, - звільняються і рейтинговий список коригується. Таким чином, на бюджет можуть потрапити і ті, хто подавав заяви на контракт, але виставив в конкретному навчальному закладі високий пріоритет », - пояснив чиновник.

Крім принципу пріоритетності новими правилами передбачено, що вузи самі визначають, яким чином вони будуть враховувати середній бал атестата абітурієнта. Закон також вводить новий механізм розрахунку конкурсного бала, через що не приймаються сертифікати ЗНО, отримані в попередні роки.

Цього року прохідний бал у ВНЗ буде складатися з суми результатів трьох предметів ЗНО (обов'язковий український + два на вибір), балів атестату і бонусів у вигляді часток в олімпіадах та ін. На творчих спеціальностях, начебто акторської майстерності, додатково враховують і результати здачі спеціальних іспитів. При цьому всі складові будуть помножені на відповідні коефіцієнти. Їх кожен вуз визначив самостійно в рамках загальних правил, встановлених Міністерством освіти.

Питома вага атестату у всіх вузах склав 10% від конкурсного бала (множиться на коефіцієнт 0,1%). Бонус в 0,05% у більшості ВНЗ додають учасникам олімпіад, членам МАН та за інші досягнення. Решту потрібно набрати за рахунок балів з базових предметів.

«У підсумку при підрахунку повинна вийти одиниця, - пояснив« ГХ »директор департаменту науки і освіти Харківської обладміністрації Анатолій Бабічев. - Наприклад, в юридичній академії профільний предмет історія, по ньому встановили коефіцієнт 0,5%. По 0,2% дали на українську та іноземну мови і 0,1% - на атестат».

На думку Анатолія Бабічева, нововведення з коефіцієнтами дозволить вузам відібрати з усіх претендентів тих, хто найкраще підготовлений з профільної спеціальності.

Крім того, цього року Міносвіти скоротило кількість бюджетних місць у вузах на 10-12%. Як пояснили в Харківському обласному департаменті науки та освіти, скорочення місць відбулося прямо пропорційно скороченню кількості студентів, які їхали до нас вчитися з Криму і Донбасу.

Фото: dp.vgorode.ua

Також читайте: