Краса та біль. У Харкові стартував бал хризантем (фото, відео)

1516
Квіти надії знову дарують радість людям.У неділю, 1 жовтня, у Фельдман Екопарку стартував "Бал хризантем". Це свято до війни було традиційним вже багато років поспіль, але після початку повномасштабного вторгення рф, це стало ще й викликом ворогові.А ви знали? Сакуру багато хто вважає одним із символів Японії - і заслужено. Але все-таки справжньою священною квіткою «Країни Сонця, що сходить» є хризантема - "кіку". З VII століття золотиста хризантема вважається символом японського імператорського будинку. Саме хризантема зображена на всіх японських закордонних паспортах — офіційного герба у цієї країни немає, але замість нього використовується малюнок імператорської печатки: жовта або помаранчева квітка з 16 пелюстками, навколо яких йде ще одна, прихована за першою, низка пелюстків. Квітка хризантеми зображується тим самим ієрогліфом, що й сонце, і вважається священним символом богині Аматерасу — прародительки імператорського роду (докладніше в пості GX).

Хризантема цінується не лише в Японії, а й у Китаї (зокрема, осіння повня у китайців зветься Місяць Хризантеми) за красу та "волю до життя". Це дуже символічно для "Балу хризантем" саме в Україні під час війни, саме в екопарку, який зазнав не лише руйнувань від обстрілів рашистів, а й втрат серед людей і тварин.До сліз... Саме так виглядає вольєр, де жили загиблі два орангутана та шимпанзе... Це майже як вбиті діти...Але, як птах-фенікс на малюнках Карини Жернової постає з попелу на зруйнованих домівках Харкова, так колектив екопарку відновлює все зруйноване рашистами...Цього року на території парку висадили близько 12 тисячі квітів. Є фігури, знайомі з минулих років, є й нові роботи (на обох локаціях парку).


Але серед краси - розбиті та понівечені вольєри... і не тільки...Людей багато, адже екопарк - улюблене місце харків'ян, а ще - це символ надії - #ВсеБудеДобре, #ВсеБудеУкраїна!
Слова бувають зайві в такі хвилини, краще все побачити самому. Пропонуємо подивитися фотозвіт в альбомі з фото від нашої постійної читачки Аліни Цимбалюк на фейсбук-сторінці GX.Територія, на якій проходить свято, повністю розмінована. Там побудовано сховище та дотримано всіх необхідних заходів безпеки.

Адміністрація парку просить кожного самостійно ухвалювати рішення та по можливості планувати відвідування екопарку на різні дні, щоб не було великої скупченості. Адже бал хризантем триватиме не менше ніж місяць.

Для зручності будуть додані безоплатні автобуси від станцій метро «Героїв праці» (біля ТРЦ «Космос) та «Перемога».

▪️З Олексіївки вони від’їжджатимуть о 9.50, 10.50, 11.50, 12.50, 14.50 та 15.50 (назад – о 10.30, 11.30, 12.30, 14.30, 15.30 та 16.30),

▪️З Салтівки – о 9.30, 11.30, 13.30 та 15.30 (назад – 11.00, 13.00, 15.00 та 17.00).

Нагадаємо, першого дня війни, 24 лютого, снаряди влучили на територію екопарку. Загинули 2 олені, також численні тварини зазнали поранень.

7 березня 2022 року Екопарк знову обстріляли російські військові. Загинуло 2 людей.

17 березня під час обстрілу Екопарку загинули два орангутани та шимпанзе.

20 березня російські війська вкотре обстріляли Еекопарк. Вибухами зруйнувалися вольєри з благородними оленями. 9 тварин загинули на місці.

В екопарку 5 травня 2022 року під час евакуації його мешканців, бригада рятувальників потрапила під обстріл російських військ. Загинув підліток.

До початку 11-й балу хризантем GX готував новину екопарк "до" і "після" вторгнення рф.

А вже в червні 2023 на порталі можна було прочитати про Долину Альпак та її мешканців. Безоплатний автобус возить від ст. м. "Держпром" до Долини Альпак та назад тричі на день (в долину - 09.30, 11.15, 13.15, назад - 10.30, 12.30, 15.00, 16.15).

Більше фото з Долини Альпак в альбомі на фейсбук-сторінці GX.


Фото: GX, Наталія Бойченко, Аліна Цимбалюк

Читайте також: