Сьогодні, 24 серпня, Україна святкує День Незалежності. Хоча фактично країна стала незалежною 16 липня 1990 року, коли Верховна рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Однак нова ера в історії країни почалася 24 серпня 1991 року, коли був проголошений акт незалежності України (до цього вона входила до складу СРСР як Українська Радянська Соціалістична Республіка). 1 грудня 1991 акт затвердили на всеукраїнському референдумі. Тоді ж вибрали і першого президента незалежної України - Леоніда Кравчука.
На думку експертів, саме політична обережність Кравчука дозволила Україні безкровно вийти зі складу СРСР. Наша країна стала однією з небагатьох екс-радянських республік, яким вдалося уникнути міжнаціональних конфліктів.
Державним святом вихід України зі складу СРСР став лише з червня 1992 року, коли Верховна Рада постановила вважати 24 серпня Днем Незалежності України. З того часу в цей день жителі країни щорічно відзначають день народження нової, незалежної держави.
За роки незалежності Україна пережила масу масштабних реформ.
Ключовою подією фінансової сфери став вихід України з рубльової зони в 1992 році. Тоді в готівковому обігу з'явилися перехідні гроші - купоно-карбованці. А вже через чотири роки, у вересні 1996 року, країна здобула національну валюту - гривню.
Після розвалу СРСР стався розкол і в українських православних течіях. Київський митрополит Філарет узяв курс на автокефалію і став вести боротьбу за незалежність церкви, за що був позбавлений високого сану. Після чого в червні 1992 го паралельно з канонічною УПЦ Московського патріархату з'явилася Українська православна церква Київського патріархату, а Філарет був оголошений патріархом.
У липні 1992 року з метою роздержавлення власності Верховна Рада затвердила першу програму приватизації держпідприємств.
А 28 червня 1996 року в Україні була прийнята перша Конституція.
У травні 2004 року співачка Руслана Лижичко вперше в історії незалежної України принесла країні перемогу на «Євробаченні».
Восени того ж року країну сколихнула Помаранчева революція. Після десяти років правління Леоніда Кучми на пост президента України претендували прем'єр-міністр Віктор Янукович і лідер опозиції Віктор Ющенко. Після другого туру виборів опозиція заявила про масштабні фальсифікації з боку влади і закликала народ вийти на Майдан. Тоді опозиції вдалося прорватися до влади безкровними методами. Однак, всупереч народним очікуванням, позитивних змін країні нові кермові так і не принесли.
Рівно через дев'ять років історія боротьби за владу повторилася, але її наслідки виявилися жахливими. Події, які відбулись в країні, забрали сотні життів на Майдані і спровокували війну на Донбасі, яка триває донині.