Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці помічник міністра оборони Юрій Бірюков.
Зокрема, таким перевіркам піддаються для визначення профпридатності співробітників трьох підрозділів, що безпосередньо мають відношення до речового забезпечення. «Піддослідним» пропонується відповідати на такі питання як: «Ви ухвалювали злочинні рішення за чиєюсь вказівкою?», «Ви підтримуєте взаємовигідні відносини з особами з кримінального середовища?», «Ви давали кому-небудь хабар з метою одержання неправомірної вигоди?» , «Ви отримували від кого-небудь хабар?», «Ви давали кому-небудь винагороду за призначення вас на посаду?», «Після березня 2014 року ви висловлювали проросійські погляди?» та інші.
За заявою Бірюкова, є прецедент, коли співробітник, який не витримав випробування на правдивість, був звільнений зі служби.
Згідно з українським законодавством результати перевірки на детекторі брехні не є доказом причетності випробуваного до того чи іншого виду правопорушення.
Як повідомив в інтерв'ю газеті "Голос України" міністр оборони Полторак, подібні перевірки також проводяться при призначенні керівного складу Міноборони та Генштабу.
"В обов'язковому порядку перед призначенням проходять перевірку на поліграфі (на сьогодні 70% посад керівного складу Міноборони та Генерального штабу укомплектовані з дотриманням цих вимог)", - заявив міністр.