Як розповіла перший заступник міністра освіти України Інна Совсун, кількість спеціальностей скоротять зі 150 до 109. Швидше за все, це відбудеться з 2016 року.
«Зараз питання вирішується. У цієї реформи є кілька причин. Перша - це крок до того, щоб українські дипломи визнавали за кордоном. У Європі не розуміють, як, наприклад, на економічному напрямку може бути 16 спеціальностей, які, по суті, одна одну дублюють. Ми пропонуємо п'ять економічних спеціальностей, і цього більш ніж достатньо», - зазначила Інна Совсун.
За її словами, у міжнародній стандартній класифікації освіти, наприклад, взагалі немає такої спеціальності як міжнародні відносини. Вважається, що це підрозділ або політології, або економіки. Ще одна абсолютно незрозуміла спеціальність - міжнародна інформація: «Вже не буде ні її, ні міжнародного бізнесу, ні міжнародного країнознавства. Міжнародне право, міжнародна економіка і самі міжнародні відносини поки залишаються».
Реформа системи освіти також передбачає скорочення дисциплін вдвічі, а також надає можливість студентам вибирати, що вони хочуть вивчати.
«Досі наші студенти вчили по п'ятнадцять дисциплін у семестр, а то й більше. Для першокурсників цього року все вже буде інакше. Тепер - не більше як вісім предметів на семестр. З них 25% можна вибирати самостійно, а значить, два предмета студент точно вибирає сам. Такий європейський підхід. І це принципова позиція міністерства. Ми переконані, що 15 дисциплін в семестр - це профанація навчання. Студенти не запам'ятовують таку кількість інформації, вивчають ці предмети поверхнево», - зазначила Інна Совсун.