Жителям Харківщини загрожують смертельні захворювання

4369
У регіоні склалася катастрофічна ситуація з вакцинами.


Харківщина як і раніше лідирує в рейтингу інфекційної захворюваності. Про це заявив директор Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Олександр Галацан.

За його словами, на ці показники впливає збільшення кількості вимушених переселенців. Проте в цілому епідеміологічна ситуація в області знаходиться під контролем.

«Цього року в регіоні на тлі загального зниження інфекційної захворюваності більш ніж на 18% відзначається зростання захворюваності на кашлюк (3,5 раза), кір (в 7,1 рази) і деякі інші інфекційні хвороби. Найефективнішим методом профілактики керованих інфекційних захворювань є щеплення, але головною проблемою залишається незабезпеченість області вакцинами в повному обсязі», - сказав Олександр Галацан.

За словами медиків, саме кір є однією з головних причин смерті дітей в ранньому віці.

«Кожен десятий випадок захворювання на кір закінчується пневмонією, кожен тисячний - ускладненнями для роботи головного мозку. І в середньому один з трьох тисяч вмирає», - зазначають лікарі.

Олександр Галацан також нагадав, що імунобіологічні препарати для профілактичних щеплень в регіон поставляє МОЗ за централізованим держпрограмами. Регіону на рік необхідно 35 млн. грн. Якщо раніше ця потреба задовольнялася не більш, ніж 45% (13-15 млн. грн.), то в минулому році Харківська область не отримувала 6 з 14 необхідних вакцин. Зокрема, з початку року регіон так і не отримав вакцин від правця, дифтерії та БЦЖ.

«Станом на 1 липня поточного року з необхідних 14 найменувань імунобіологічних препаратів для профілактики інфекційних захворювань в рамках квоти 2014 року 6 вакцин взагалі не надійшло. Інші ж надходять, але нерегулярно. Виходить, що програма 2014 року повністю так і не виконана. При цьому Міністерством охорони здоров'я України тільки розпочато формування заявок про потреби програми 2015 року», - заявив Олександр Галацан.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я ХОДА, за дорученням керівництва області підготовлені і направлені до столиці відповідні аналітичні матеріали та пропозиції, як покращити ситуацію із забезпечення населення регіону, особливо дітей, імунобіологічними препаратами.

Як зазначив Галацан, з невідомих причин близько 50 млн грн., які були виділені Харківській області на закупівлю препаратів для гемодіалізу, купівлі медикаментів для пацієнтів з пересадженими органами, потрапили не до обласного бюджету, а в централізовані програми МОЗ 2015 року, які досі не розпочаті.

Особливо гостро стоїть зараз проблема дитячої онкогематології. Немає ні дорогих ліків (їх купівля лягає на плечі батьків та благодійників), ні нормальної діагностики. Крім того, в Україні всього один спеціалізований центр дитячої онкології, і місць у ньому катастрофічно не вистачає, каже засновник благодійного фонду, що допомагає онкохворим дітям, Ольга Кудіненко.

«За оцінками нинішніх керівників Міністерства охорони здоров'я, програми запрацюють не раніше, ніж у жовтні. Але пацієнти з важкими захворюваннями, наприклад гемофілією, нирковою недостатністю не можуть чекати стільки часу. Ми зараз працюємо з центральними органами влади, профільним комітетом Верховної Ради, і я буду виступати з вимогою, щоб ті 50 млн грн. вилучили з централізованих програм МОЗ та передали в область», - підкреслив Олександр Галацан.

Також читайте: