ЖЕКи збираються ліквідувати. Хто обслужить будинки, які не захочуть в ОСББ

4978
Неоднозначне трактування закону про ліквідацію ЖЕКів посіяло тривогу серед харків'ян.

Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ухвалений Верховною Радою 15 травня, викликав багато суперечок і непорозумінь.

У документі прописано: мешканці багатоквартирних будинків зобов'язані до 1 липня 2016 року створити ОСББ і призначити керуючого будинком. Інакше держава призначить свого керуючого.

«У нас жінки біля під'їзду дуже жваво обговорюють цю тему і прийшли до висновку, що ніякого ОСББ нам не треба, ніхто не хоче брати на себе відповідальність і ставати керуючим. А керуючий, якого призначить держава - це що за людина і чому ми повинні довіряти йому свої гроші?» - обурюється харків'янка Марина Василівна.

Юристи запевняють: насправді все не так страшно. Керуючий, якого призначить держава, - це не конкретна людина, якій віддадуть в руки всі повноваження по розпорядженню грошима.

«Для тих, хто не захоче добровільно вступати в ОСББ, органи місцевого самоврядування створять організації, які будуть уповноважені укладати договори з постачальниками послуг», - пояснює адвокат Руслан Ісмаїлов

На думку Ісмаїлова, якщо вибирати між нав'язаними організаціями та створенням ОСББ - вигідніше робити ставку на останнє. У розвинених країнах житлові будинки давно обслуговують за таким принципом. В крайньому випадку, мешканці будуть знати, на що йдуть їхні гроші, а система функціонування житлових кооперативів у нас вже налагоджена.

Зараз в Харкові офіційно числиться понад 850 житлових співтовариств - 352 об'єднання співвласників багатоквартирних будинків та 503 житлових кооперативи. Всі вони обслуговуються за договорами різними постачальниками послуг.

«Про ліквідацію «Жилкомсервісу» в Харкові мова не йде. А будинок може обслуговувати будь-яка організація, з якою буде підписаний договір, у тому числі і Жилкомсервіс», - пояснили в мерії.

Фото: uzkh.lg.ua

Також читайте: