За харків'янами встановлять тотальне стеження

4237
Робочі місця громадян можуть знімати на відео.


Таке положення прописано в проекті нового Трудовому кодексі, який можуть прийняти вже цієї осені. Зараз документ знаходиться на розгляді депутатів, а профільний комітет Верховної Ради його схвалив і порекомендував прийняти за основу. Він покликаний замінити діючий в країні з 1971-го Кодекс законів про працю, який, на думку політиків, безнадійно застарів.

«Трудовий кодекс - конституція праці. Як у нас може бути новий ринок праці, якщо ми маємо радянську систему працевлаштування і взагалі радянську політику з працевлаштування?»- Заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

У разі прийняття нового Трудового кодексу українців чекає багато нововведень у правилах ринку праці. Наприклад, згідно з документом особистий трудовий договір між працівником і роботодавцем буде обов'язковим. Також людей зможуть звільняти за розголошення службової чи комерційної таємниці (наприклад, про розмір зарплати). Крім того, роботодавець зможе на свій розсуд встановлювати тривалість робочого дня і зарплату службовцям, і навіть вести за співробітниками аудіо- і відеоспостереження.

На думку харків'ян, новий трудовий кодекс може перетворити українців на рабів, оскільки документ вельми ущемляє права працівників.

«Це вже навіть не капіталізм, а якийсь феодалізм, - обурюється Олег. - Тільки надзірателятеля з нагайкою замінять відеокамерою. а далі що? Може, відразу рабство узаконимо?»

«Взагалі, по-моєму, відеоспостереження на робочому місці є порушенням права на приватне життя, - каже Сергій. - Навіть якщо отримана відеоінформація буде доступна тільки роботодавцю, де гарантія, що він не покаже в разі чого відео вибірково, трактуючи дії працівників у власну користь?»

Представники Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) у зв'язку з підготовкою новим Трудовим кодексом країни вже звернулися в Міжнародну організацію праці.

У КВПУ впевнені, що прийняття нового Трудового кодексу «призведе до звуження прав трудящих в Україні». В якості прикладів в зверненні наводяться статті проекту кодексу, які, як переконані працівники профспілок, суперечать чинному законодавству.

КВПУ просить МОП в межах повноважень «вжити необхідних заходів для недопущення на Україну порушень міжнародних норм і стандартів».

Фото: markevich.by

Також читайте: