Під час війни так багато втрат, які крають наші серця... Але кожне ім'я залишиться у нашій пам'яті... Особливо, коли це ім'я на вустах багатьох... Вчора колектив Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка (Схід Опера) поділився сумною звісткою - після важкої хвороби пішла у вічність головний художник ХНАТОБ, заслужена художниця України Надія Швець.
"Сьогодні після важкої хвороби пішла у вічність головний художник нашого театру, заслужена художниця України Надія Швець - людина фантастично обдарована, різнобічна, креативна, завдяки якій на сцені нашого театру з'явилися тисячі прекрасних костюмів, неординарні візуальні образи десятків вистав, сотень концертів. Маючи потужну художню освіту, Надія Федорівна не вдовольнилася тільки нею. Закінчила ще два виші - спочатку як мистецтвознавець, а згодом - як режисер (дипломною роботою стала вистава "Весілля Фігаро", де мисткиня виступила як постановниця, сценограф та автор костюмів). І це не дивує тих, хто її знав - адже в ній рівнозначно співіснували тонка художня інтуїція та аналітичне мислення, інтелектуальна зрілість, - підкреслили у театрі. Але пишаємося тим, що саме з виставами нашого театру пов'язані найвищі злети художниці. І хоча їй довелося працювати над костюмами і для лондонської балетної трупи, і для участі у світових чемпіонатах та олімпіадах збірних України з синхронного плавання та фігурного катання, і для інших численних проєктів, у тому числі державного рівня, саме сценічне вбрання до поставленого у ХНАТОБ балету "Весна священна" І.Стравінського вважав геніальним один з найвидатніших хореографів ХХ століття, славетний Моріс Бежар. І дійсно - цю дивовижну роботу художниці забути неможливо, як і багато інших її творінь. А з яким феєричним успіхом проходили виставки створених нею костюмів!"
У Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В.Лисенка Надія Швець працювала з 1993-го. Менш як за рік відзначалося б 30-рыччя її діяльності у колективі Схід Опера.
Надія Федорівна мала і звання, і відзнаки, і лауреатства, і визнання, але всього цього замало, щоб адекватно оцінити її художній талант. Небагатьом відомо, що Надія Швець мала ще й літературний хист - незадовго до війни вона видала книгу, а також працювала над сценарієм до 300-річчя Г.С. Сковороди.
Вона вміла вдихати життя у свої картини. Одна з незабутніх миттєвостей - створення за її ескізам костюмів до однієї з найкращих прем'єр довоєнного часу балету "Спартак".
Тут Надія Федорівна ділилася своїми нарисами та обговорювала їх з Олексієм Князьковим, виконавцем головної ролі в постанові.
Аж ось очікувана нагорода - аншлаги, оплески, овації та захоплені погляди глядача.
Харків не забуває своїх героїв - ім'я Надії Швець назавжди залишиться в історії міста.
Сотні слів співчуття вилилися в коментарі до посту.
Колектив новинного порталу "GX" приєднується до слів співчуття. Світла пам'ять Надії Федорівні!
Фото, відео та матеріал: GX, ХНАТОБ
Фото, відео та матеріал: GX, ХНАТОБ