Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області почав діалог з Департаментом охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації про партнерство в рамках програми з надання лікарями-волонтерами консультацій фельдшерсько-акушерським пунктам у віддалених селах області. Таку програму Фонд запустив місяць тому, і вона розрахована на три роки.
Протягом місяця мобільні бригади харківських лікарів здійснили більше трьох десятків виїздів. Отримали кваліфіковану консультацію і пройшли медичне обстеження на обладнанні, закупленим Фондом, близько трьох тисяч жителів Харківщини. За словами члена Наглядової ради БФ соціального розвитку Харківської області Ігоря Балути, волонтерський медичний десант покликаний заповнити вакуум у сфері медичного обслуговування, що утворився після відмови держави від т.зв. «Системи Семашко», яка діяла за радянських часів.
У бригадах лікарів - окуліст, хірург, гінеколог, лікар УЗД, травматолог, кардіолог, невропатолог, дитячий ортопед. Найближчим часом Фонд планує створити окремий сектор з дитячими спеціалістами, так як дана тема має великий попит у населення.
Інновації в підходах до охорони здоров'я, однак, довелися по душі не всім. Так, на цьому тижні жителі селища Вище Солоне Борівського району так і не змогли пройти безкоштовний медогляд бригади харківських лікарів. На шляху волонтерської ініціативи, яка має позитивний досвід в інших районах, став місцевий фельдшер і головний районний лікар, які вирішили «перестрахуватися» на «про всяк випадок». На щастя, інцидент носив штучний характер, і вже на наступний день мобільна бригада медиків успішно провела прийом в Центрі первинної допомоги на базі центральної районної лікарні в Печенігах.
«Всі наші лікарі - кваліфіковані. Інцидент у Борівському районі я вважаю прикрим непорозумінням і вважаю, що головлікар просто ревно поставилася до роботи бригади медиків, - говорить Ігор Балута. - Наші лікарі працюють не за гроші, а на волонтерських засадах. Я знаю їх ще з того року, коли ми разом їздили в зону АТО і лікували переселенців. Ту ж роботу фахівці Фонду продовжують і в районах Харківської області ».
За словами екс-губернатора, Благодійний Фонд не намагається перехопити на себе якісь державні функції або ту величезну роботу, яку веде державна медицина.
«Наше завдання - активно діяти там, де« не допрацьовує »держава, куди не доходять руки у влади», - вважає Ігор Балута.
В обласному департаменті охорони здоров'я випадок у Вищому Солоному також називають непорозумінням.
«У Харківській області є великий досвід і велика підтримка з боку департаменту охорони здоров'я будь-яких волонтерських, громадських, патріотичних починань і рухів, які б наблизили рівень соціальних стандартів, ті чи інші види допомоги, в тому числі і медичної, до нашому населенню», - заявив , коментуючи ситуацію з мобільними бригадами лікарів-волонтерів Фонду, директор Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Олександр Галацан.
У БФ соціального розвитку Харківської області наголошують - меценати та обласні влади прийшли до діалогу, який, сподіваються волонтери, виключить подібні ситуації в майбутньому.