А ви знали? У Харкові можна знайти відповідь на питання "Куди йде дитинство?" Адже саме у Першій столиці в освітньому центрі Nickname есть "Музей детства" (ул. Полтавський шлях, 18). У цьому чарівному місці цікаво і взимку, і влітку.
Вже 01 січня 2022 з 01:00 до 8:00 на всіх бажаючих чекає новорічна Ніч у "Музеї Дитинства" з його незмінним ведучим Валерієм Лейко. Харків'яни, які мріють повернутися до дитинства, зможуть здійснити своє бажання новорічної ночі.
Довідка: Музей дитинства у Харкові – унікальний проект, аналогів якому немає в Україні. Експонати музею – старовинні іграшки, ігри, предмети побуту дітей 19-20 століть. Музей є інтерактивним – всі експонати можна чіпати та грати ними, обов'язково супровід гіда, який пояснюватиме, як використовувати той чи інший експонат. Проводить усі заходи "Музею дитинства" історик, колекціонер та професійний гід – Валерій Лейко, який має величезний досвід у спілкуванні з дітьми.
Більше фото з музею дивіться у альбомі на фейсбук-сторінці "Город Х".
Детальніше про одну із захоплюючих зустрічей у музеї читайте та дивіться у репортажі "Город Х". По-чарівному, як біля новорічного вогнища дванадцяти братів-місяців, ми перенесемося в літній погожий суботній день.
Про цілі музею розповів його творець – історик, колекціонер та професійний гід – Валерій Лейко.
"Мета Музею дитинства: показати, наскільки змінилося життя за останні століття, показати, що іграшка може зародити в дитині інтерес у пізнанні світу і себе. Метою проекту є розширити кругозір дитини, зацікавити дитину навчанням. Лекції викликають живий інтерес до шкільних предметів. Дитина розуміє , що знання можуть бути цікавими, що навчання може бути захоплюючим, - підкреслив Валерій Лейко. Експозиції змінюються кожні 3-4 місяці, можна приходити на планові заходи або замовляти екскурсію. цілими класами Теми лекцій різнопланові: «Історія», «Географія», «Археологія», «Палеонтологія», «Астрономія», «Колекціонування», «Каліграфія». А ще є читацький клуб для дітей, учасники клубу ходять у тематичні походи екскурсії і проходять квести.В кіноклубі музею діти та батьки можуть на великому екрані дивитися і потім обговорювати фільми. Приходьте, буде цікаво всім!"
За довгі роки роботи музей зібрав величезну кількість шанувальників серед дітей і дорослих. Кожен намагається зробити свій внесок в історію музею і додати експонати, а про когось навіть пишуть у газетах.
А ви знали чому на ювілейній монеті номіналом 5 гривень зображено Антарктиду?
Все дуже просто - адже саме у Харкові у 50-ті роки було створено всюдихід "Харків'янка" здатний працювати в Антарктиді при морозі -70.
А ви знаєте, як з України в Антарктиду доставили "Харківчанку"?
А ви знаєте, що на Антарктиді не суцільний лід, а є і гори і каміння, один з яких дістався того захоплюючого дня найдопитливішому учаснику екскурсії.
А ще діти дізналися про відомих українців, зокрема своїх земляків.
А ви знали, чим білили хати в Україні? Фраза про цей традиційний процес догляду за будинком для українок стала кодовою в роки війни:
Діти поділилися своїми захопленнями, як вони вміють розвіяти нудьгу, розповіли про свої заповітні бажання, які справдилися. Це так важливо для кожного ставити цілі та йти до їх реалізації – це дає поштовх до розвитку та пізнання світу.
У музеї ви побачите справжню раковину, на якій грав герой книги "Людина-амфібія". Дізнаєтеся, як відкрили таємничі лінії та намальовані фігури на плато Наска в Перу.
А ви знали? На Харківщині у місті Южному жила людина, яка розшифрувала письмена майя.
Діти не лише слухали, але своїми руками змогли зібрати та розібрати справжнього трансформера Bakugan.
Кульмінацією лекції став розіграш справжнього метеориту та пізнавального журналу, який подарував учень академіка Миколи Барабашова.
На прощання, діти знову торкнулися практичної магії, за допомогою магніту творили малюнки металевою стружкою.
Час пролетів непомітно, кожен учасник наприкінці захоплюючої лекції мріяв знову потрапити до "Музей дитинства", щоб більше дізнатися про рідне місто, земляків, про чудеса навколишнього світу та замислитися: "Ким стати?" і "Чим зайнятися?" в майбутньому.
Нагадаємо, музей знаходиться за адресою: вул. Полтавський шлях, 18, 3 поверх, Освітній Центр Nickname (жовта будівля зліва від ХТДЮ). Відвідування Музею дитинства відбувається за попереднім записом за телефонами: 050-67-93-997, 096-860-95-82. Вартість екскурсії 100 грн/ос (для організованих груп більше 20 осіб - 80 грн/ос).
Фото, відео та матеріали: Город Х, Музей дитинства, Nickname