У місцевих радах з'являться силові блоки

1811
В Україні триває реформування органів внутрішніх справ.


Зовсім скоро на вулиці Харкова вийде нова патрульна поліція. Крім цього, в країні може з'явитися додаткова силова структура.

Ще навесні депутати підтримали в першому читанні законопроект «Про муніципальної варти». Документ на законодавчому рівні закріплює право місцевих рад створювати муніципальну варту, яку будуть фінансувати з коштів відповідного місцевого бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством.

Планується, що муніципальна стража буде займатися охороною правопорядку на території, яка знаходиться під юрисдикцією місцевої влади. Про це розповіла народний депутат від фракції «Об'єднання «Самопоміч» Олена Сотник.

«Зокрема, муніципальна стража буде стежити за правилами паркування і її оплатою. Фактично міські охоронці будуть контролювати, щоб кошти за паркування надходили до бюджету», - повідомила Олена Сотник.

Також муніципальна стража буде патрулювати вулиці разом з національною поліцією, відповідати за правопорядок під час масових заходів, а також виконувати контролюючі функції, які тягнуть за собою різного роду адміністративні штрафи.

«У муніципальної варти менше повноважень, ніж у національній поліції. На відміну від поліцейського, страж має право лише затримати людину, яка вчинила правопорушення, і згодом передати порушника поліції. В основному варти виконуватимуть контролюючі функції », - говорить нардеп.

Згідно з проектом закону, муніципальна стража створюється за рішенням міської ради територіальної громади. Цей же орган влади визначає структуру і штатну чисельність муніципальної варти. Рішення про її ліквідацію може бути прийняте через неможливість її утримання за рахунок коштів місцевого бюджету; неналежного виконання вартою своїх повноважень.

Голова Харківського представництва «Об'єднання« Самопоміч »Тарас Ситенка вважає, що створення муніципальної варти - важливий крок на шляху до децентралізації в Україні.

«Якщо говорити про децентралізацію як стратегічному напрямку, то, передаючи частину бюджетів від держави на місцевий рівень, ми не передаємо всі ознаки влади. Громада повинна мати свій силовий блок з окресленими функціями, але щоб це не перетворилося на приватну армію, підпорядковану мерові. В цілому, у громади повинно бути більше важелів, щоб впливати на те, що відбувається в місті. Ще один напрямок, яким може зайнятися стража, - це роздільний збір сміття, про який ми все частіше говоримо. Як варіант, кожному домоволодінню видаватиметься бирка, і, якщо викидаєш сміття без бирки або невідповідного змісту, то накладається штраф. Хто це буде робити? Явно не міліція! Для українських міст це дуже важлива тема», - каже Тарас Ситенко.

Зараз законопроект готується до другого читання в парламенті, пройшов профільний комітет, 90% з усіх внесених до нього поправок, прийняті. У «Об'єднанні «Самопоміч» розраховують, що депутати проголосують за нього до кінця осені.

Також читайте: