Дикі хижаки влаштувалися в Харкові (ФОТО)

6005
Тварини шукають корм.

По Харкову все частіше можна зустріти диких лисиць. Причому, якщо спочатку їх харків'яни зустрічали виключно в лісосмугах, то тепер вони з'явилися і в житлових мікрорайонах. Зокрема, на Олексіївці, в районі Ботанічного саду, біля розважального клубу «Арізона», а також на пляжах Журавлівки.

Як розповідають фахівці, тварини залишають свої звичні місця проживання і перебираються ближче до людей в пошуках їжі.

«Ситуація з кормом в лісі для лисиць посилилася від сухого літа і осені, зменшилася кількість гризунів і лисиці стали забігати на окраїни міста, де є можливість поживитися чимось їстівним», - пояснила доцент кафедри біології та зоології тварин біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Тетяна Атімасова.

За даними ветеринарів, чисельність лисиць в країні зросла в п'ять разів. Особливу стурбованість викликає той факт, що лісових хижачок не лякають ні люди, ні собаки, ні машини. Ця обставина дуже турбує фахівців, оскільки лисиці є переносниками деяких дуже небезпечних захворювань, зокрема сказу, які можуть передаватися людині.

Варто відзначити, що позбавити харків'ян від лісових звірів нікому, оскільки служб, які займаються їх виловом, немає. За словами ветлікарів, зараз в Україні створені ідеальні умови для поширення сказу - через ситуацію в країні заборонено полювання, у тому числі і відстріл лисиць. А враховуючи те, що вакцина від сказу в країні - великий дефіцит, ситуація може перерости в катастрофу.

«Сказ - смертельна хвороба, ліки від нього не існує, і якщо людину укуси бродячих тварин єдиний спосіб залишитися в живих - бігти до лікаря і робити щеплення. Але запобігти поширенню сказу в містах можна, якщо відловлювати бродячих тварин», - упевнений професор кафедри загальної гігієни та епідеміології ХМАПО Іван Кратенко.

Зоологи впевнені, що вирішити проблему сказу лисиць можна шляхом оральної вакцинації, але на це необхідно виділити кошти для придбання препаратів. За словами Тетяни Атімасовой, біля нір розкидається препарат, лисиця його з'їдає і отримує імунітет від вірусу сказу.

Фото: соцмережі

Також читайте: