Суїцид: хвороба або рішення проблем

3090
«ГХ» з'ясував, як ставляться до самогубців.


Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно більше 800 000 чоловік кінчають життя самогубством, 25% з яких страждають певними психічними та поведінковими розладами. При цьому, одна людина накладає на себе руки кожні 40 секунд. До 2020 року планується скоротити частоту самогубств в світі на 10%.

Як розповідають фахівці, за кожним суїцидом стоїть мета знайти рішення проблем.

«Суїцид не є випадковим дією. Його ніколи не роблять безглуздо або безцільно. Він служить виходом зі скрути, кризи або нестерпної ситуації. Такий шлях сприймається як єдиний доступний відповідь на найважче завдання», - зазначила «ГХ» психолог Ірина.

За словами експерта, у людини, який знаходиться в суїцидальної стані, виникає почуття безпорадності і безнадійності.

«У людини виникає тільки одна думка - я нічого не можу зробити (окрім здійснення самогубства), і ніхто не може мені допомогти (полегшити біль, яку я відчуваю). Найчастіше такі люди знаходяться в стані постійного сум'яття, тривоги, відчаю, депресії. Так як люди просто не знайшли людини, які їх зрозуміють, вислухають і підтримають. Якщо подивитися на цю проблему з релігійного боку, то Бог дає життя і людині потрібно прожити його незважаючи на всі труднощі і складності в його житті, боротися і прагне до кращого», - розповів «ГХ» психолог Віталій.

Варто відзначити, що чоловіки вбивають себе приблизно в 3 рази частіше, ніж жінки. Це пояснюється тим, що сильна стать вибирають більш дієві методи, які залишають мало можливостей для порятунку.

При цьому, фахівці відзначають, що в різних релігіях до самогубців відносяться по-різному. Наприклад, християни вважають самогубство одним з найтяжчих гріхів з тієї причини, що людина не може розпоряджатися тим, що йому не належить - життям. Які вчинили самогубство позбавляються відспівування перед похованням. Єдиним винятком є божевільні і покінчили з життям у стані помутніння розуму. А ось в східних конфесіях часто не розглядають самогубство як питання першорядної важливості.

«Подібне холоднокровність пояснюється тим, що буддизм і індуїзм по-іншому ставляться до смерті. Ідея реінкарнації, загальна для обох релігій, робить суїцид безглуздим і навіть шкідливим - але не зі страху перед Богом, а з цілком раціональних міркувань. Добровільно йде з життя нічого не досягне - карма знову поставить його в ту ж саму ситуацію, бо людина з нею не впорався. Самогубство все одно не врятує від випали на твою долю страждань», - пояснив «ГХ» кандидат історичних наук Василь Шадурський.

Також читайте: