Президент Петро Порошенко позбавляє українців пережитків минулого. На черзі - радянські освітні стандарти.
«Потрібно переглянути стандарти освіти, які дісталися нам від радянської влади і протягом 2016 створити законодавчу основу для сучасного європейського патріотичного освіти. Реформа середньої освіти повинна бути спрямована на забезпечення освітнього процесу новітніми інноваційними технологіями, модернізацію підручників і поліпшення доступу дітей до освіти », - зазначив глава держави.
Харківські педагоги смутно уявляють, як буде проходити позбавлення від радянської спадщини. Кажуть: одне «покращення» вже відчули на собі - учні 4 і 7 класів так і залишилися без підручників.
«Наскільки я знаю, в планах - поділ шкіл, тобто, щоб молодша, середня і старша школа займалися в різних будівлях. Переглянуть і кількість років навчання - 6 років хочуть відвести на молодшу школу, 3 роки на середню і 3 - на старшу. Як вчинять з профільними школами і гімназіями - незрозуміло. Ще хочуть, щоб директора вибирали батьки, а дитина могла вибрати самостійно, у якого вчителя йому займатися. Напевно, всі ці реформи, мають сенс, але як це буде відбуватися на практиці - не уявляю », - поділилася думкою педагог однієї з харківських шкіл.
Тим часом, реформи вищої освіти вже приносять перші плоди - рішення Міносвіти про те, щоб 25% предметів у вузах студенти вибирали самостійно, - не спрацювало. У міністерстві сподівалися, що студенти стануть вивчати обрані предмети більш глибоко, а ті в свою чергу зраділи, що не потрібно вчити зайвого.
.