Що буде біля ринку Барабашово і яка доля старих будівель. Мер про новий Генплан Харкова

2000

На новий Генеральний план з відновлення Харкова після війни не витрачено жодної бюджетної копійки. Він створюється виключно за гроші родини британського архітектора Нормана Фостера. Про це заявив Харківський міський голова Ігор Терехов інтерв'ю, розміщеному телеграм-каналі мера.

"Я дуже вдячний Норману Фостеру, його фундації, сім'ї. Сьогодні ми жодної копійки бюджетних коштів не витратили. Це потужна людина, яка розуміє, що під час війни ми маємо інші турботи, є на що витрачати гроші. І тому за рахунок власних коштів він робить Генеральний план Харкова", - повідомив Ігор Терехов.

Зустріч мера Харкова І. Терехова

з британський архітектор Норманом Фостером. 16.12 2022 

За словами мера, міська влада зараз веде переговори з міжнародними фінансовими інституціями, зокрема європейськими банками. Однак частину коштів виділятимуть і з бюджету міста. 

"Звичайно, ми фінансуватимемо частково з міського бюджету, тому що нам потім потрібно буде узаконити цей план. Але це не будуть глобальні якісь суми", - запевнив міський голова.

За його словами, новий Генеральний план – це дорожня карта розвитку міста на десятиліття, тому обговорення харків'янами – головна умова його подальшої реалізації.

«У Харкові завжди були обговорення, і кожен має право на свою думку. Тому будемо обговорювати, сперечатись, може, навіть сваритися. Але в результаті це піде на користь справі. Чим більше ми обговорюватимемо, тим менше ми зробимо помилок і тим більше ідей реалізуємо в Генплані і, в подальшому, у житті", - наголосив Ігор Терехов.

Також він повідомив, що робота над проєктом буде проводитись поетапно, але значну частину – концепцію нового Генплану – вже розробили.

Як було сказано, разом з бюро лорда Фостера працюють харківські, інші українські архітектори, їх колеги з Іспанії,  Німеччини. Крім того, до роботи підключені провідні економісти британського Оксфорда, американського Гарварда.

Терехов відзначив, що в основі нового Генплану лежить економічна складова. Передбачені зелені зони у комплексі з житловими мікрорайонами. Будинки зводитимуть не вище 7 поверхів. Під запланований науковий парк обрана територія біля ринку "Барабашово", частина якого була зруйнована ворожими обстрілами.

"Зі старих будівель, які сьогодні, на жаль, наш ворог зруйнував, ми можемо без відселення, це абсолютно новий метод, реконструювати абсолютно нові будинки європейського типу, європейського класу", – запевнив мер.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Галина Половик

Також читайте: