Подивитися новорічну ялинку можна в інтернеті (ФОТО)

4612
Активна молодь придумали альтернативу лісовим красуням.

У країні офіційно відкрилися ялинкові базари. Живі зрубані ялинки і сосни з'являються на міських ринках і просто на придорожніх торгових точках.

Щоб уберегти від спилювання частина вічнозелених дерев, волонтери створили карту розплідників і магазинів, в яких ялиночки продаються в горщиках. Електронна карта розміщена в Інтернеті і кожен бажаючий може подивитися, де знаходиться найближчий розплідник і купити або навіть взяти в оренду живу зелену красуню.

Також кожен бажаючий може приєднатися до акції і додавати на карті нові точки.

Ціни на зелені красуні в Харкові зросли на 10-30% порівняно з минулим роком, якщо ж купувати дерево в лісництві, то там ціни не змінилися.

«У 2013 році середня ціна ялинки становила 75-100 гривень, в 2014 році двометрову ялинку можна було купити за 150, то цього року - від двохсот до трьохсот гривень», - згадує харків'янка Ольга.

За словами покупців, позитивним моментом виявилося те, що продавці охоче показують дозвільні документи, а до стовбурів всіх сосен прикріплені електронні чіпи - своєрідні паспорти, які підтверджують, що дерево було зрубано законно. Цього року бирки не чорний, а білі або жовті, на них так само завдано штрих-код з інформацією про підприємство.

Як розповіли в міськраді, всього в Харкові 180 місць по продажу ялин. Ціни на них коливаються від 80 до 500 гривень.

Перший ялинковий базар з'явився на Олексіївці - навпроти супермаркету «Клас» по проспекту Людвіга Свободи. Розповідають, що ціни на новорічне дерево стартують від 150 гривень і оцінюються за «пухнастості».

«Дерева оцінюються не по висоті, а за пишністю. Ніхто не хоче голу ялинку. Сосна кримська, звичайно, краще всього, але зараз вона дорога, її практично не завозять. У нас «сибірячка», у неї хвоя не сиплеться, може місяці три простояти зеленою. Взагалі ялинку з жовтою хвоєю краще не брати: від неї ні краси, ні запаху», - розповідає продавець.

В основному, на харківських базар продають сосни не з лісгоспів регіону або місцевих розплідників, а завозять із сусідніх областей. Першість, як і в минулі роки, належить Полтавщині.

«Наші ялинки з полтавських розплідників. Як приватних, так і державних. Наводжу ялиночки вже не перший рік. Якщо розкуплять все, будемо підвозити. Якщо ні - половину доведеться викинути», - додає продавець.

На Салтівці всі ялинки привезені з лісгоспів сумської області, вартість середніх сосен і ялинок від 50-250 гривень, великі красуні - від 100 до 300 гривень.

Фахівці відзначають, що сосни «коштують» в будинку набагато довше, і їх можна купувати за пару тижнів до свята, а от з ялинкою доведеться трохи почекати, інакше в новорічну ніч з неї обсипаються все голки. Найкраще вирушати на ялинковий базар за ялинкою за 3-4 дні до Нового року.

Фото: Город Х

Також читайте: