Кілька букв перекроїли долю харків'янки

3545
Нехитрі маніпуляції вплинули на життя дівчинки.

Дивну історію повідала «ГХ» одна зі співробітниць дитячого розвиваючого центру в Харкові.

За словами жінки, ходила до них на малювання трирічна дівчинка Даша -дуже талановитий і прекрасний дитина.

«Мама у неї вельми дивна мадам, але ніхто не думав, що до такої міри. Останні півроку Дашеньку до нас не водили, а вчора прийшли. Ми їй «Здрастуй, Дашенька», а вона у відповідь «Я не Даша, я Жанна!». Ми вже думали, дитина собі чогось надумав, але мама пояснила, що їм набридло бути Дашею, бо таких імен багато, і тепер дівчинку звати Жанночка », - розповідає ошелешена викладач.

У РАГСі кажуть: у Харкові такі випадки не поодинокі. До того як дитині виповниться рік, ім'я можна поміняти без проблем. У заяві зазвичай вказують, що чадо названо без урахування думки другого батька або зовсім онука реєстрували бабусі, чи не обговоривши ім'я з мамою і татом.

«До 14 років ім'я можна змінити в тому випадку, якщо фактично дитину називають не так, як написано у свідоцтві. У мене в практиці був випадок, коли хлопчик відгукувався на ім'я Коля, а записаний був під якимось іншим. У таких випадках заяви батьків недостатньо. Вони повинні надати якісь докази, що дитина дійсно відгукується на інше ім'я. Це можуть бути довідки з поліклініки, дитсадка, школи розвитку або якихось інших установ, які відвідує дитя », - пояснила« ГХ »начальник відділу РАЦС ГУ юстиції в Харківській області Лілія Грицай.

За її словами, найчастіше це буває в тих випадках, коли в документах дівчинку записали, приміром, Анею, але в житті називають ласкаво Масей. У зменшувально-пестливе Мася до такої міри «приклеюється» до дитини, що є сенс в документах змінити ім'я на Машу.

«А після 16 років людина стає повнолітнім і може за власним бажанням змінювати ім'я на більш благозвучне. Найбільше таких випадків в Дзержинському, Київському та Жовтневому районах », - говорить Лілія Вікторівна.

Тим часом, психіатри категорично проти того, щоб міняти ім'я маленьким дітям, які знаходяться в процесі формування особистості.

«Дитина в 2-3 роки вже ідентифікує свою зовнішність за ім'ям і йому буде не зовсім зрозуміло, чому вчора його називали Сашком, а сьогодні він повинен відгукуватися на ім'я Андрій. У таких дітей неминуче почнуться проблеми невротичного характеру, вони переживають складні емоційні стани, часто бувають невпевнені в собі. Тому батькам варто добре подумати, перш ніж іти на поводу у власних примх. Вже краще спочатку дати два імені, а потім вибрати якесь одне з них, так дитина більш м'яко переживе перехідний період », - коментує доктор.

На думку фахівців антропоніміки (люди, які вивчають звучання імен), обране ім'я впливає і на долю людини. А значить, після перейменування життя дівчинки однозначно складеться інакше, ніж могла б.

Також читайте: