Податківці обігнали даішників

2217
Напередодні минає експерти визначили найбільш корумповані відомства.


Топ-10 найбільш корумпованих держорганів очолили податківці. Про це свідчать дані соціологічного дослідження «Рівень сприйняття корупції бізнесом», яке компанія Transparency International провела спільно з українськими інститутами.

Рівень корупції в податковій службі, згідно з результатами дослідження, склав 25%.

Друге місце в рейтингу корупціонерів, складеному соціологами, займає Агентство земельних ресурсів. Експерти визначили рівень хабарництва в даному відомстві в 7,1%.

Замикає трійку «лідерів» ДАІ. За версією аналітиків, це відомство стабільно залишається однією з найкорумпованіших структур - 5,1%.

Четверте місце в рейтингу з результатом 4% зайняла митниця.

П'яте місце хіт-параду нечистих на руку держорганів зайняло МВС - 4%.

На шосте місце рейтингу експерти винесли обладміністрації 3,7%.

На сьоме місце соціологи визначили прокуратуру, рівень корупції якої оцінили в 3,3%.

3,2% голосів було віддано міліції. Вона посіла восьме місце.

Дев'яте місце у санепідслужби - 2,9%.

І, нарешті, найменш корумпованим відомством назвали суди - 2,8%.

Крім того, згідно з результатами дослідження, більше 50% опитаних вважають, що ситуація з корупцією за останні півроку залишилася незмінною, 25% респондентів упевнені, що ситуація погіршилась, а приблизно кожен шостий помітив поліпшення ситуації.

У рейтингу Transparency International «Індекс сприйняття корупції» Україна посідає 142 місце - поряд з Угандою і Коморськими островами.

«З моменту створення індексу Transparency International Україна завжди перебувала в самому кінці списку, - говорить виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. - Так було завжди. Тим часом якщо в Україні вдасться хоча б частково знизити рівень корупції, ситуація в країні може покращитися досить швидко. Якщо хоча б 10% «тіні» вийде «на світло», можна забезпечити економічне зростання на рівень 5% і вище. Але для цього потрібна політична воля і розуміння того, що красти в злиденній країні - злочинно подвійно. Колосальна злочин - обкрадати тих, хто вже і так ледве зводить кінці з кінцями».

«Цікаво, у нас є хоч одне відомство, не помічене у корупції?» - дивується харків'янин Олексій.

«А як можна перемогти корупцію в країні, де оплата податків вважається дурістю, а хабар - природним вирішенням усіх питань», - каже Максим.

«Насправді викорінити корупцію досить просто. Не треба давати хабарі», - упевнений Антон.

Також читайте: