З учителями, які досягли пенсійного віку, але продовжують працювати, будуть укладатися контракти строком на один рік.
«Подовжать такий контракт тільки в тому випадку, якщо залишаться години, вільна ставка або потреба в додаткових викладачах», - заявила заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
Згідно з думкою уряду, це повинно допомогти в залученні в школи молодих фахівців.
Однак Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська впевнена, що єдиною підставою для того, щоб не продовжувати контракт з учителем, може бути тільки його професійна непридатність.
Варто відзначити, що кожен шостий викладач в країні є пенсіонером. Як розповідають у Департаменті науки і освіти ХОДА, в харківських школах тільки близько 10% викладацького складу досягли пенсійного віку.
Фахівці відзначають, що проблем з молодими фахівцями в школах не відчувають. Оскільки щороку в школи приходять працювати близько 400-500 випускників профільних вишів.
«По-перше, після інституту студенти потрапляють на розподіл, після якого вони повинні відпрацювати в школі три роки. По-друге, частина студентів мають так звану сільську пільгу - потім вони повертаються в рідне село і там навчають школярів», - розповів «ГХ» директор профільного департаменту Анатолій Бабічев.
Як розповідають молоді викладачі, старших колег зі школи напевно ніхто ніколи не звільнить. Розповідають, їм заміни просто немає.
«У нас в школах працюють такі фахівці, що їм завжди знайдеться робота. По-перше, є дійсно класні фахівці, а з іншого боку - у них є надійний тил і на їх місце просто ніколи не будуть шукати заміну, поки вони самі не захочуть піти», - пояснює «ГХ» викладач географії Катерина.