З початку поточного року училища перейшли на фінансування за рахунок місцевих і обласних бюджетів. У бюджеті Харкова гроші знайшлися, а от для міст в області - суми стали непідйомними. Щоб вирішити це питання було підготовлено звернення до Верховної Ради про фінансування системи профтехосвіти.
«У регіоні готують 15,5 тисяч робітників. Всього територія області налічує 54 професійно-технічних училищ. На їх забезпечення в минулому році було витрачено 281 млн. Гривень. Зокрема, 210 млн. На ПТУ в містах області та 71 млн. - В районах Харківщини», - розповів депутат обласної ради Микола Тітов.
У місцевих бюджетах області таких коштів немає, як і джерел надходження. На сьогоднішній день в бюджеті області закладено кошти лише на 13 сільських училищ, а на фінансування ПТУ міста Харкова вже виділено 182,5 млн. гривень.
"Ми будемо не тільки фінансувати ваші установи, а й ретельно розбиратися в тому, як вони працюють і як цю роботу зробити більш ефективною", - заявив Харківський міський голова Геннадій Кернес.
«Ми подали законопроект до Верховної Ради, який повертає фінансування ПТУ з держбюджету. Для нас, для районних бюджетів це непосильна ноша - грошей немає. В таких міст як Куп'янськ, Лозова бюджети маленькі, у деяких по три ПТУ і фінансувати їх з місцевих бюджетів вони не в стан», - зазначив обласний депутат Володимир Скоробагач.
Варто зазначити, що у Верховній Раді все ж переглянули питання і повернули фінансування професійно-технічних училищ з державного, а не місцевих бюджетів. Відповідний законопроект у цілому підтримали 305 народних депутатів.
«Фінансування ПТУ тепер буде здійснюватися за рахунок коштів обласних бюджетів та бюджетів міст - обласних центрів, а також за рахунок субвенцій державного бюджету. Також тимчасово вводиться субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у ПТУ з державного бюджету місцевим бюджетам», - зазначив народний депутат Борис Козир.
При цьому, поки обласні депутати обіцяють зберегти кількість училищ, в місті їх кількість скоротять. Так, на 1 вересня збираються закрити мінімум 6 ПТУ, а на інших чекає реорганізація.
«Наприклад, операторів комп'ютерного набору готують в 13 училищах, слюсарів по ремонту автомобілів - в 12, штукатурів - в 10, електрогазозварників, перукарів - в 9. Крім того, будівельні та машинобудівні установи випускають кухарів і кондитерів. Тому нам треба буде вивчити цю ситуацію і привести у відповідність до вимог часу », - говорить директор департаменту науки і освіти міськради Ольга Деменко.