По Харкову гуляють лисиці. Причому рудих красунь можна зараз зустріти не тільки в лісосмугах, але і житлових районах.
У вересні з лисицями часто стикалися жителі Олексіївки. Особливо часто, кажуть місцеві жителі, лісових хижаків можна було зустріти у дитячої поліклініки №14. Ще лисиць бачили біля зупинки Шкільної - звір бродив у дворах біля сміттєвих баків у пошуках їжі.
А днями руду красуню зустріли біля канатної дороги в районі Ботанічного саду.
Причому місцеві жителі запевняють, що біля Ботсаду живе дуже багато лисиць.
«Все пагорби в норах», - каже Олександр.
Також рудих хижаків спостерігали мешканці вулиць Котлова і Клочківській: зокрема, біля «Арізони».
«Пару тижнів тому бачив величезну лисицю, що пробігала через двір в кінці Котлова. Цілий танк, а не лисиця», - ділиться Дмитро.
Харків'янам, відпочиваючим в Лісопарку, теж зустрічалися лисиці.
«Бачив неподалік, в лісопарку, зовсім близько підходила», - розповідає Микола.
За даними ветеринарів, чисельність лисиць в країні зросла в п'ять разів. Особливу стурбованість викликає той факт, що лісових хижачок не лякають ні люди, ні собаки, ні машини. Ця обставина дуже турбує фахівців, оскільки лисиці є переносниками деяких дуже небезпечних захворювань, зокрема сказу, які можуть передаватися людині.
Притому як з'ясувалося, позбавити городян від лісових звірів нікому, оскільки служб, які займаються їх виловом, немає. Як вдалося довідатися «ГХ», це не входить до компетенції ні Центру поводження з тваринами, ні зоопарку, ні обласного управління лісового та мисливського господарства, ні місцевих органів самоврядування.
Як відзначають ветлікарі, зараз в Україні створені ідеальні умови для поширення сказу - через ситуацію в країні заборонено полювання, у тому числі і відстріл лисиць. А враховуючи те, що вакцина від сказу в країні - великий дефіцит, ситуація може перерости в катастрофу.
«Сказ - смертельна хвороба, ліки від нього не існує, і якщо людину укуси бродячих тварин єдиний спосіб залишитися в живих - бігти до лікаря і робити щеплення. Але запобігти поширенню сказу в містах можна, якщо відловлювати бродячих тварин», - упевнений професор кафедри загальної гігієни та епідеміології ХМАПО Іван Кратенко.
Фото: соцмережі