У КП «Жилкомсервіс» повідомили, що з серпня тариф на квартплату може вирости приблизно на чверть. Оплата за обслуговування кожного конкретного будинку буде, як і раніше, диференційованою.
«Середній діючий тариф на послуги з утримання будинків становить 1,80 грн за квадратний метр. Плановий розмір середнього тарифу становить 2,26 гривень/кв.м. Враховуючи ситуацію, що склалася, були скориговані дві статті витрат - електроенергія і зарплата», - написано в оголошенні на під'їзді.
Внизу листівки вказаний телефонний номер, за яким приймають скарги та пропозиції. На тому кінці дроту - КП «Жилкомсервіс». Жінка уточнює: їм можна поскаржитися на неякісне виконання послуг, все це візьмуть до уваги і відреагують.
«Люди телефонують, обурюються, але добитися того, щоб тариф не піднімали, вони навряд чи зможуть. Останній раз вартість квартплати підвищувалася в 2013 році, враховуючи інфляцію, ціна і так протрималася довго. Зараз ціну планують підняти в середньому на 24%», - пояснили«ГХ» комунальники.
У мерії зазначили: нові тарифи розглянуть і, напевно, затвердять на липневій сесії міськради.
Рядові городяни обурені: підвищувати тарифи служби завжди готові, а хто буде виконувати за них роботу?
«Наскільки я знаю, до переліку послуг, які входять в поняття «квартплата» входить більше десяти пунктів - там і прибирання під'їздів, і освітлення місць загального користування, і поливання клумб. На ділі все інакше - сходовий майданчик прибираємо самі, лампочки вкручуємо за свої гроші, газони стриже сусід, якому ми платимо гуртом. Працівники ЖЕКів хіба що вулиці підмітають», - скаржиться житель Салтівки Сергій.
.
Чоловік каже: зараз за двокімнатну квартиру в п'ятиповерхівці вони з дружиною платять 78 гривень квартплати. Після подорожчання ця сума складе близько сотні гривень.
Тим часом, вже збільшені тарифи на інші комунальні послуги змушують харків'ян йти до суду. Експерт з питань ЖКГ, правозахисник Михайло Гаєвський зараз судиться з державою проти системи комунальних поборів.
«Тарифи можна підвищувати тільки в тому випадку, коли у населення зростають доходи. Більш того, при розрахунку нових тарифів населенню повинні були пояснити, звідки береться цифра по кожній складовій, а цього не сталося. Подібних судових розглядів за останні роки було десятки, але все закінчувалося нульовим результатом», - говорить Михайло Петрович.
За словами Гаєвського, його судовий розгляд може тягнутися роками. І якщо в нашій країні адекватної реакції отримано не буде, експерт готовий звертатися в європейські інституції.
Фото: oleg-nn.livejournal.com