Куди не поїдуть харків'яни в наступному році

2714
Експерти з'ясували, чи стане Європа доступнішим.


Єврокомісія прийняла довгоочікуваний звіт з виконання Україною вимог щодо візової лібералізації. Останнє слово - за членами Ради Євросоюзу та Європарламенту, які повинні остаточно затвердити скасування шенгенських віз і відкрити кордони.

Якщо європейські чиновники все-таки схвалять введення з Україною безвізового режиму, наші співгромадяни зможуть вільно відвідувати 22 країни Шенгенської угоди - Австрію, Бельгію, Угорщину, Німеччину, Грецію, Данію, Іспанію, Італію, Латвію, Литву, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Польщу , Португалію, Словаччину, Словенію, Фінляндію, Францію, Чехія, Швецію і Естонію. Є ще група держав, асоційованих з Шенгенською зоною: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Безвізовий режим може набути чинності мінімум через три місяці. У разі зволікань українське питання розглянуть у Раді ЄС 9-10 червня, і тоді говорити про поїздки без віз можна буде не раніше серпня. Існує ще й песимістичний сценарій: затягування прийняття безвізового режиму може відбутися у разі відновлення військових дій на сході країни.

Однак перш Україна повинна виконати ряд певних зобов'язань.

«Найголовніше - європейці хочуть побачити реальну боротьбу з корупцією. Повинні повноцінно запрацювати Національне антикорупційне бюро, антикорупційна прокуратура, Національне агентство з запобіганню корупції і Агентство по поверненню активів », - повідомив експерт з європейської політики Вадим Савицький.

Однак навіть якщо безвізовий режим набуде чинності, українців знову чекає ряд перешкод. По-перше, у разі скасування віз вільно в країни ЄС зможуть в'їжджати лише власники біометричних паспортів (оформлення якого обійдеться в 950-1000 грн.). Володарі документів старого зразка повинні будуть оформляти візи.

По-друге, на кордоні потрібно буде пред'явити безліч документів: бронь готелю або запрошення, медстраховку, зворотний квиток, а також гроші - з розрахунку по 45 євро на кожен день поїздки. При відсутності необхідних документів туриста можуть і не пустити за кордон.

«У разі недостатніх доказів того, що метою поїздки в Європу є тільки туризм, прикордонник з ЄС може просто не пустити українця, навіть якщо у нього є біопаспорт. ЄС бореться з нелегальними гастарбайтерами, і багато в чому для цього і потрібні біометричні паспорти. Особи, які будуть вислані з ЄС за порушення візового режиму, не зможуть ще раз в'їхати в ЄС, так як їх відбитки пальців буде внесено до списку «персона нон грата», - говорить президет Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Перебувати в Європі можна буде не довше 90 днів протягом півроку, оскільки безвізовий режим не дає права працювати, вчитися і жити в ЄС. За порушення правил перебування на території ЄС громадянин України підлягає депортації.

На думку Олександра Охріменка, навіть якщо безвізовий режим і введуть, то напливу охочих відвідати жадану Європу не додасться.

«Згідно з останніми опитуваннями, безвізовим режимом для поїздок до ЄС планують скористатися менше 7% українців. Це вони тільки планують, але де візьму гроші на ці поїздки, вони ще не знають», - говорить експерт.

Харків'яни також не поділяють оптимізму політиків щодо безвізового режиму. Зізнаються: в Європу хотіли б поїхати, але на закордонні поїздки просто немає грошей.

«Однією з умов безвізового перетину кордону ЄС є наявність в українця 45 євро на кожен день перебування за кордоном, тобто 1125 гривень. 80% українців живуть на ці гроші в Україні місяць. Ну і хто поїде в цю Європу, якщо на найнеобхідніше коштів не вистачає?»- дивується Сергій.

«Замість того, щоб створити нормальні умови для життя у власній країні, влада обіцяє населенню чергову ілюзію про щасливе життя в заморських краях, забуваючи сказати що жебрак він і в Африці жебрак ... У всякому разі, зарплати у нас точно як в Африці» , - усміхається Олексій.

Також читайте: