Кому довіряють найдорожче харків'яни

3394
В Україні 21 червня відзначають День медичного працівника.


Як відомо, немає нічого дорожчого за здоров'я. «ГХ» поцікавився у харків'ян, наскільки вони сьогодні готові довіряти сучасній медицині в цілому і конкретним лікарям зокрема.

«Довіряю, але в складних питаннях намагаюся дізнатися думку кількох лікарів, - каже Марина. - А перед походом в аптеку в інтернеті перевіряю список призначених ліків. Іноді разом з таблетками використовую і народні методи, адже в боротьбі з хворобами всі засоби хороші».

«Якщо мені потрібна консультація лікаря, я їду в платну клініку, - розповідає Олександр. - Мені здається, що там лікарі працюють більше сумлінні, ніж у районних поліклініках. І дійсно призначать правильне лікування і випишуть необхідні ліки».

«А я перестала довіряти лікарям. Все частіше відвідує думка, що свою роботу медики виконують формально, і їм немає діла до здоров'я пацієнтів, - каже Людмила. - Звичайно, не сумніваюся, що ще залишилися віддані своїй професії фахівці, але особисто мені такі ще не зустрічалися».

Сфера охорони здоров'я в Україні завжди фінансувалася на 50% від необхідного. А цього року суму, що виділяється на медицину з Держбюджету, ще й урізали. Так, в бюджеті на охорону здоров'я в 2015 році було закладено понад 50 млрд. грн. (у 2014 році - 61,3 млрд. грн.). Виділених коштів катастрофічно не вистачає, особливо на вакцинацію. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я не раз висловлювали стурбованість тим, як в Україні здійснюється імунопрофілактика. За даними ВООЗ, в нашій країні тільки кожна третя дитина отримує необхідні щеплення.

Підтверджує слова експертів і директор департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Олександр Галацан. За його словами, в регіоні гостро стоїть питання нестачі вакцин, особливо для дітей. Існують також проблеми з браком інших препаратів, зокрема ліків для діабетиків, ВІЛ-інфікованих, онкохворих та хворих на туберкульоз.

Як у зв'язку з урізаним фінансуванням виживати медичним установам - незрозуміло. Безкоштовна медицина в Харкові залишається чимось із розряду фантастики. У поліклініці на прийом до лікаря потрібно купити бахіли, рукавички, стерильні простирадла. Заплатити за аналізи, УЗД та рентген. У лікарнях те ж саме: дати грошей санітарці, щоб та постелила простирадло без дірок. Медсестрі, щоб зробила укол. А скільки запросять за операцію - і зовсім подумати страшно.

Тим не менш, людям все одно діватися нікуди. Якщо щось трапиться, зізнаються харків'яни, доводиться йти в поліклініку.

«Ну а кому ж ще будеш довіряти здоров'я, як не лікарям? - дивується Анна. - Інших лікарів у нас все одно немає і не буде. Просто треба вибирати їх уважніше. І звичайно не займатися самолікуванням».

Фото: relax.ru

Також читайте: