Незважаючи ні на що: як оцінюють рік, що минає харків'яни (інфографіка)

3039
«ГХ» з'ясував, про що мріють харків'яни в новому році.

За даними опитування, для більшості учасників цей рік став найбільш успішним за останні три роки. Майже половина опитаних оцінила минає досить високо.

«Намагаюся в своєму житті нічого поганого не помічати. Навіть у самому-самому поганому знаходжу частинку позитиву, тоді живеться легше, та й почуття совісті або образи не гризе», - розповіла «ГХ» харків'янка Олена.

Люди намагаються цінувати те, що мають і з надією дивитися в майбутнє. Так, жахливим цей рік порахували тільки 6% населення країни.

Серед тих, для кого цей рік виявився невдалим, найбільше на людей наклали відбитки складнощі з пошуком роботи (41%). Ще 17% людей зазначили, що вони деградують на роботі, практично стільки ж - 14% - заявили, що не отримали цього року ніяких нових професійних знань.

«Прийшов, апаратуру налаштував, виступили. Ось і все - більше нічого нового, а хочеться творчості, щоб хоча б нові записи пісень були, виїзди абикуди», - зазначив «ГХ» звукорежисер Олег.

Варто відзначити, що у 55% учасників опитувань залишилися нереалізованими цілі, поставлені на поточний рік.

«Може людина мети поставив собі сильно високі, або потрудився недостатньо, і частина цілей застрягла на половині шляху до завершення», - пояснила «ГХ» психолог Ірина.

Серед найпопулярніших цілей, люди хочуть почати життя з «чистого аркуша» (64%) - зайнятися спортом, вести здоровий спосіб життя, перейти на правильне харчування. Друге місце з 56% зайняло відвідування курсів, тренінгів, а до трійки лідерів з 52% потрапило намір змінити роботу.

«Кожного разу потрібно пробувати щось нове в своєму житті - подорожувати, пробувати нову їжу, нові захоплення. Загалом, потрібно шукати себе, що буде цікаво, щоб це приносило задоволення, і допомагало забувати про трудові будні. У мене маленька дочка, їй всього рік, але я вже привчаю її до активного відпочинку - походи на велосипедах, в ліс на пару днів з наметами, поїздка на море літаком», - ділиться з «ГХ» програміст Денис.

Крім цього, лише у 30% опитаних стоїть питання про підвищення заробітної плати у наступному році. Удвічі більше учасників опитування готові докласти зусиль, щоб, можливо, вони були відзначені й оцінені роботодавцем. 7% не бачать перспектив зростання, а 6% побоюються зниження рівня доходу.

Згідно з дослідженнями Research & Branding Group, 28% жителів України очікують, що 2016 буде вдалим і хорошим для них і їх сімей. Майже стільки ж (24%) думають про зворотне.

У цілому по країні, оптимістів менше (19%), ніж песимістів (34%), а стриманих очікувань приблизно стільки ж (35%).

«Намагаюся бути реалісткою. Якщо ціни на продукти і тарифи злетіли, то в наступному році вони явно не знизяться. Та й прожитковий мінімум, як обіцяють, якщо і підніметься, що прожити на нього все одно неможливо буде», - зазначає «ГХ» харків'янка Валентина.

Фахівці відзначають, що найбільше (44%) оптимістів - тих хто чекає, що 2016 буде вдалим і хорошим - проживає в Західній Україні, а найменше - у центральних (19%) і східних областях (20%).

Стриманих у своїх очікуваннях - тих, хто думає, що 2016 рік в чомусь вдалим, а в чомусь важким - найбільше (50%) в Центрі України, тоді як у західному регіоні таких 34%, а в східних областях - 31%.

Що стосується песимістів - тих, то їх найбільше (42%) у східному регіоні, тоді як в Центрі і на Заході таких відповідно 23% і 10%.

Також читайте: