Харківський завод попався на виробництві сурогату

3183
«ГХ» з'ясував, де виробляють «палений» алкоголь.

В Україні зросли обсяги нелегальної алкогольної продукції. За 24 роки незалежність ця позначка вперше досягла критичного рівня - 40-45%. Згідно з даними Держкомстату з 2008 року, обсяги реалізації легальної продукції впали майже вдвічі - до 17 мільйонів дал.

На думку експертів, така ситуація склалася через доступність і більш дешевої ціни на контрафактну продукцію, а також «покровительства» нелегальних виробників.

Щорічно, за підрахунками медиків, в країні від отруєнь сурогатом помирає близько 10 тисяч осіб, і ця цифра продовжує збільшуватися. Отже, щомісяця Державний бюджет недоотримує більше 400 мільйонів гривень. Загальний ринок споживання спиртного становить близько 700 мільйонів пляшок 0,5 л на рік, з них близько 300 мільйонів пляшок - сурогат. У рік - це понад 5 мільярдів гривень несплаченого акцизного збору (на 1 пляшку 0,5 л - 16,93 гривень ПДВ).

За даними Антикорупційної правозахисної організації, виробництво контрафакту здійснюється на напівлегальних підприємствах-виробниках. Так, з 30 працюючих в Україні виробників мінімум 10 займаються виготовленням «паленого» алкоголю. Зокрема - це заводи ТОВ "Олександрія-Бліг", ЗАТ "Люботинський завод" Продтовари", ТОВ "Концерн "Біг-М", ТОВ "Захід Алко-Груп", "Латона-Інвест", AMG, "Вікінг", " Ельбор ", ПрАТ "Чернігівський лікеро-горілчаний завод "Чернігівська горілка", і "Ровес".

При цьому, загальна кількість виробленого алкоголю в Харківському регіоні зменшилася на 45,2% порівняно з попереднім роком. Так, за даними ГУ статистики в Харківській області, з початку року вироблено спиртного 952,7 тисяч дал.

Слід зазначити, що через подорожчань акцизу кількість отруєних може тільки зрости. Як розповідають фахівці, відсутність грошей може відбитися тільки на якості алкоголю, який будуть пити харків'яни.

«Це у наших людей менталітет такий. Якщо щось у них трапляється - вони намагаються топити свої проблеми в алкоголі. Причому не виключаю, що люди можуть потрапити на кримінальну доріжку: вкрав - продав - купив випити, і отруївся, адже грошей на хороший алкоголь немає, а «паленка» у великій різноманітності», - пояснює «ГХ» психолог Ірина.

Нагадаємо, що минулого тижня співробітники ГУ ДФС в Харківській області накрили підпільне виробництво паленої горілки.

Також читайте: