У лікарнях столиці почастішали випадки розривів гемодіалізних систем. Про це повідомляють у Департаменті охорони здоров'я КМДА. Неякісні діалізні системи, розриваються під час процедур, виробництва Allmed Medical GmbH, і поставляються вони компанією «Румед».
У Харківському обласному клінічному центрі урології та нефрології розповіли, що в регіоні подібної проблеми немає.
«Фахівці працюють виключно на нових апаратах закритого типу і розхідники підходять виключно тільки одного виду. Ніяких аналогів їм не існує», - підкреслив «ГХ» заступник директора Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології Владислав Демченко.
За словами фахівця, в центрі на постійному діалізі знаходиться 234 людини. З них сім чоловік - приїхали з Донбасу. Як розповідають нефрологи, на гемодіаліз в спеццентрі можуть за один раз прийняти 28 осіб.
«Згідно світовим стандартам, на рік людині повинно проводитися 150-160 подібних процедур. Однак, на Харківщині до цих норм недотягають. У середньому процедура йде від 4 до 6:00 по три рази на тиждень», - підкреслив Владислав Демченко.
Крім цього експерти підкреслюють, що головна проблема проведення гемодіалізу - це фінансування. При цьому, лікарі запевняють, що до кінця року хворі нирковою недостатністю забезпечені всім необхідним.
«Останнім часом в країні йде переділ ринку серед постачальників медіндустрії. Так, через бажання заощадити, закуповуються дешевші розхідники, а вони часто менш якісні. У Харкові такої ситуації немає, але це не означає, що несумлінні постачальники не з'являться і тут», - розповів «ГХ» глава ХОО «Асоціація пацієнтів гемодіалізу» Олег Нежурина.
Варто відзначити, що на площі Свободи 3 грудня пройде акція «Інвалідність - на вирок. Ми маємо право на гідне життя!». «Асоціація пацієнтів гемодіалізу» хоче привернути увагу громадськості та керівництва до проблем пацієнтів, які мешкають з діагнозом ниркової недостатності.