Харківські студенти пішли по світу

2298
Вища освіта за кордоном стало доступним для багатьох.

 

За словами експертів освітньої сфери, щорічно кілька сотень випускників харківських шкіл відправляються вступати в закордонні ВНЗ.

Найчастіше в далекі країни їдуть здобувати освіту бізнес-адміністраторів, фінансистів і фахівців з управління персоналом. Останнім часом популярність набирають також напрями інженерії та IT-технологій.

«При виборі, куди поїхати вчитися, найчастіше обирають англомовні країни, оскільки англійську багато хто вивчає з дитинства і має достатній рівень підготовки. Причому, крім традиційних Великобританії і США в останні два роки стала популярною Канада. Випускники наших шкіл обирають цю країну через демократичну вартість навчання і хороші перспективи подальшого працевлаштування. Канада дає на це дозвіл на відміну від тієї ж Великобританії, коли по закінченню навчання людина повинна покинути країну», - повідомила «ГХ» директор освітнього агентства Марина Павліченко.

За її інформацією, вартість навчання в Канаді варіюється від 16 до 25 000 доларів на рік, тоді як за аналогічну освіту в Британії та Штатах доведеться платити від 25 000 доларів на рік.

В освітньому агентстві кажуть: сьогодні для того, щоб отримати освіту за кордоном, не обов'язково бути дитиною олігарха. Багато європейських країн готові приймати вступні іспити в українських абітурієнтів на загальних підставах.

«Безкоштовно навчати наших студентів готові коледжі та університети Чехії, Німеччини, Польщі, Франції, Іспанії, - перераховує Павліченко. - Але з тією умовою, що навчальну програму вони будуть проходити державною мовою. Тому, у кого є достатній рівень знання мови, щоб здати на ній іспит - можна вступати. У кого немає - потрібно пройти спеціальну програму підготовки в обраній країні. Програми платні, але комусь на підготовку знадобиться два місяці, і це обійдеться не так дорого, а комусь рік».

Харків'янка Тетяна поділилася з «ГХ»: дві її сестри поїхали вчитися в закордонні ВНЗ. Старша отримує платну освіту в США, молодша - безкоштовну в Польщі.

«Причому, та, яка в США, влаштувалася підробляти офіціанткою, отримує хороші чайові, що дозволяє їй частково оплачувати навчання, винаймати квартиру і в цілому непогано там жити. Сестра, яка в Польщі, теж підробляє, щоб мати гроші на кишенькові витрати», - розповіла дівчина.

 

Також читайте: