Директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук вважає, що перспектив проведення ЗНО в 2016 році практично не існує.
«Як людина, яка дуже добре знає цю систему, починаючи з 2006 року, я роблю дуже гучну заяву - проведення ЗНО в 2016 році є практично неможливим», - заявив Лікарчук.
За його словами, підставою для подібних заяв стала вилучення з Центру оцінювання якості освіти бази тестових завдань.
«Під час слідчих дій у нас була вилучена вся база банку тестових завдань. Де вони? У якому вони стані? Ми не знаємо. Тобто тести доведеться складати вручну із завдань, які будуть придумані на ходу. Ми не гарантуємо якісних, валідних, сертифікаційних робіт у зв'язку з цією ситуацією», - сказав Лікарчук.
Через це, як зазначає директор УЦОЯО, ЗНО-2 016 може не відбутися.
«Для відновлення технічного та програмного забезпечення, технологічного процесу проведення ЗНО потрібно не менше 10-11 місяців напруженої роботи команди програмістів, потрібні кошти, проведення численних тендерних процедур. Всього цього сьогодні в центрі немає», - заявив Лікарчук.
Також він поскаржився, що центр оцінювання втратив ряд високопрофесійних фахівців, яких замінити ніким.
«Сьогодні перспективи ЗНО-2016 дуже і дуже похмурі. І я боюся, що ЗНО-2015 може бути останньою сторінкою в історії українського ЗНО», - підсумував Ігор Лікарчук.
А от харків'яни неоднозначно ставляться до прогнозів директора УЦОЯО.
«Моє ставлення до системі ЗНО двояке, - говорить Світлана. - З одного боку, ця система себе виправдовує: питання різнобічні і розкривають знання всієї програми навчання. Користуючись отриманими в школі знаннями, можна успішно впоратися з тестуванням. Але з іншого боку - у тестах дуже багато помилок і н правильно побудованих питань. Скільки пов'язаних з цим скандалів було».
«Я проти скасування ЗНО, - говорить Владислав. - Зараз абітурієнти можуть вступити відразу в кілька вузів. У хлопців є вибір, цього віднімати можна. Що стосується якості самих тестів - так, їх потрібно вдосконалювати».