У центрі фінансового скандалу опинилася директор КП «Центр поводження з тваринами» Юлія Шаповалова. Ревізори, які прийшли на планову перевірку, виявили, що вона незаконно розпорядилася прибутком підприємства.
Як розповіли у притулку для тварин, неприємності посипалися через те, що директор комунального підприємства дозволяла безкоштовно селити в готель для тварин вихованців людей, які приїхали до Харкова із зони АТО.
«Взагалі готель для тварин у нас платний, але коли до Харкова хлинули переселенці з Донбасу - люди, що залишилися без даху над головою, везли з собою дорогих, породистих, улюблених собак, а жоден господар не хотів здавати їм квартири з тваринами - Юлія видала по підприємству наказ про те, щоб з біженців не брали гроші за утримання вихованців. Серед них були й такі, які за останні гроші виїхали з пекла з одною торбинкою, а під рукою привезли старезну кішку. Як можна з таких вимагати оплату?» - розповіли «ГХ» співробітники притулку для тварин.
За словами співрозмовників, різних випадків було багато. У тому числі і такі, коли тварин залишали на утримання і більше за ними не поверталися.
«А оскільки вони оформлені як хазяйські, віддати їх не можна, раптом господар повернеться, захоче улюбленця назад. А ще був випадок - один із харківських хірургів-волонтерів їздив в зону АТО допомагати пораненим солдатам і виявив покинуті кінологічні розплідники - породисті, виховані собаки сиділи в клітинах і вили від голоду, а поруч - нікого. Не кидати ж псів напризволяще - став брати у нас корми і возити туди», - додають в притулку.
За підрахунками фінансових інспекторів, на перетримці собак і котів з Донбасу притулок міг заробити 43 000 гривень. Плюс ще 5000 грн пішло на корми для собак з кінологічного розплідника. Всі ці гроші Юлія Шаповалова повинна повернути державі з власної кишені.
Винних в цій історії немає, - впевнені в притулку. Тут палиця з двома кінцями - за законом все справедливо, і ревізори зобов'язані притягнути Шаповалову до фінансової відповідальності.
Сама Юлія каже: не могла вчинити інакше. При вигляді нещасних біженців серце кров'ю обливалося, і вимагати з людей, які залишилися без будинку, оплату за собачий готель було б верхом цинізму.
Скинутися грошима і допомогти жалісливій керівниці розплатитися з державою зголосилися харківські волонтери та бізнесмени, які співпрацювали з притулком. Також активісти мають намір звернутися до Уряду з проханням переглянути законодавство в світлі конкретного випадку.