Харків'янка відсудила у держави величезну суму

3530
Жінці виплатять близько 21 000 євро.

Європейський суд з прав людини поставив крапку в резонансній справі харків'янки Світлани Помиляйко, якій майже 8 років тому правоохоронці влаштували тортури в райвідділі.
Нагадаємо, в 2008 році Світлану і її напарницю, які працювали в дизайнерському бюро плиткового заводу, стали підозрювати у крадіжці важливих комп'ютерних деталей. Жінок запросили «на бесіду» в Орджонікідзевський РВВС, після якої вони потрапили в лікарню з ознаками катування. Жінки звернулися в прокуратуру, до правозахисників і уповноваженого з прав людини в Україні. Однак справа закінчилася лише звільненням трьох оперуповноважених, які знущалися над співробітницями заводу.
Коли ситуація набула розголосу, одна з дівчат вирішила не боротися за свої права і зійшла з дистанції, відмовившись від сумнівної слави. Світлана Помиляйко разом з разом з харківським правозахисником Юрієм Чумаком та юристами Харківської правозахисної групи таки домоглися справедливості.
«За той час прокуратура кілька разів закривала справу, а правозахисники домагалися, щоб його знову відкрили. Так звані "правоохоронці" подавали на мене позови на загальну суму в півмільйона гривень за нібито наклеп на них, намагалися довести, що дівчат ніхто не катував. Але і тут ми домоглися справедливості », - розповідає Юрій Чумак.
Коли стало зрозуміло, що місцеве правосуддя не має наміру карати винних, С.Поміляйко відправила документи до Європейського суду з прав людини і зажадала 70 000 євро моральної шкоди. Українська держава, щоб зам'яти скандал, запропонувало жінці 10 000 євро для мирного врегулювання конфлікту, але та відмовилася.
Через кілька років Євросуд виніс рішення, в якому визнав факт міліцейських тортур і те, що в Україні не було проведено ефективного розслідування. Україну зобов'язали виплатити Світлані С.Поміляйко 20 000 євро моральної шкоди та 850 євро - погашення судових витрат.
«Справа С.Поміляйко стало лакмусовим папірцем у питанні, чи є в Україні ефективний механізм розслідування міліцейських тортур. Його немає, і Європейський суд це довів », - резюмував правозахисник Юрій Чумак.

Також читайте: