Харків'яни рятують храми знань

2859
«ГХ» поцікавився, як сьогодні поповнюються фонди бібліотек, і хто читає паперову книгу.

Електронні та аудіокниги фактично витіснили з літературного простору паперове чтиво. Купівля книг стала задоволенням малодоступним через дорожнечу, а ходіння по бібліотеках попросту втратило сенс.

 «Я в бібліотеці останній раз був, коли в університеті вчився. А зараз аудіокниги - наше все. Заганяю в плеєр і слухаю скрізь - у транспорті, на роботі, перед сном », - говорить будівельник Вадим.

«Навіщо витрачати час і кудись йти, якщо будь-яку книгу можна скачати в інтернеті? Це безкоштовно і зручно. Звичайно, зовсім свіжих видань в мережі немає, тут як з фільмами - поки він збирає гроші в прокаті, в інтернеті його не знайдеш. Але ж у бібліотеках нових книг теж немає », - резонно уточнює Світлана.

Бібліотекарі розводять руками: хвалитися сьогодні нічим. Фінансування книгосховищ - гірше нікуди.

«Нам вже років десять не дають грошей на поповнення фондів. Виручає те, що бібліотеки державного значення, у тому числі і наша, отримують від видавництв по одному примірнику кожній надрукованій книги. Плюс - нам роблять подарунки читачі та наукові співробітники, коли випускають свої книги », - поскаржилися в бібліотеці ім. Короленко.

«Грошей на комплектування фондів взагалі не виділяють, тому вони дуже застарілі, - поділилися з« ГХ »в одній з районних бібліотек Харкова. - Торік дали 3000 гривень на підписку, хоча раніше давали по 15 000. Але завдяки цьому ми змогли виписати кілька журналів і газет. Пару раз на рік з Києва надходила література українською мовою - здебільшого художня, сучасних українських письменників. Це було близько сотні книг, які ми розділили між бібліотеками нашого району ».

За словами співробітниці, така ситуація спостерігається абсолютно у всіх міських бібліотеках. Багато літератури приносять читачі - діляться книгами з домашніх запасів. Якийсь чтиво купують за гроші спонсорів, яких «розкручують» районні адміністрації.

У результаті серед відвідувачів бібліотек все частіше зустрічаються школярі та пенсіонери.

«Дітвора шукає класику або те, що задали за програмою, а літні - щоб дома не сидіти. Читають газети, сидять за комп'ютерами, благо, у нас є комп'ютерний зал, обладнаний за грантові кошти », - зітхає бібліотекар.

У Харківській облдержадміністрації повідомили: під їхнім крилом знаходиться всього три книгосховища, решта фінансуються з місцевих бюджетів.

«Я не можу зараз назвати цифру, скільки було виділено з бюджету на фінансування бібліотек, але знаю, що бібліотеки обласного підпорядкування в цьому році отримали поповнення - близько 50000 примірників різноманітної літератури. Ми послали в Київ машину і забрали з Парламентської бібліотеки книги, які пару років ніхто не забирав. Я особисто дивився список - там сучасна українська література і книги зарубіжних письменників », - розповів« ГХ »директор департаменту культури і туризму ХОДА Олег Яцина.

Також читайте: